1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Kritik enflasyon verisi öncesi dolar güne yükselişle başladı

Kritik enflasyon verisi öncesi dolar güne yükselişle başladı

featured

Yurtiçinde tüm dikkatler Türkiye İstatistik Kurumu’nun ( Tüik ) açıklayacağı Aralık ayına ilişkin enflasyon verilerine çevrildi. Saat 10.00’da açıklanacak kritik veri öncesinde güne yükselişle başlayan dolar, saat 09.05 itibarıyla 13,80 seviyesinden işlem görüyor.

GRAM ALTIN DA GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Yine güne yükselişle başlayan euro, 15,52 liradan işlem görürken, gram altın ise 800 lira seviyelerinde.

ARALIK AYI İÇİN ENFLASYON BEKLENTİSİ BELLİ OLDU

AA Finans’ın, TÜİK tarafından bugün açıklanacak Aralık ayı enflasyon verisine ilişkin beklenti anketi, 21 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

ENFLASYON BEKLENTİSİ ARALIK AYI İÇİN YÜZDE 8,54 OLDU

Ankete göre, ekonomistlerin Aralık ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 8,54 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin Aralık ayı için enflasyon beklentileri, en düşük yüzde 5,50, en yüksek yüzde 14,60 aralığında yer aldı.

YILLIK ENFLASYON ORANI BEKLENTİSİ DE 30,05’E YÜKSELDİ

Ekonomistlerin Aralık ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına (yüzde 8,54) göre bir önceki ay yüzde 21,31 olan yıllık enflasyonun yüzde 30,05’e yükseleceği hesaplanıyor. Tüketici Fiyat Endeksi, Kasım’da bir önceki aya göre yüzde 3,51 artış göstermişti.

Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, iş insanlarıyla bir araya geldi
Yorum Yap

Yorum Yap