1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. “La Kasa Da Para Yok” Paylaşımı Bankacıyı İşinden Etti

“La Kasa Da Para Yok” Paylaşımı Bankacıyı İşinden Etti

featured

Ülkemizin iktisadına ait mevzular, istemeyerek de olsa artık mecburen vazgeçilmezimiz oldu. Türk Lirasının başka para üniteleri karşısında daima bedel kaybetmesi, alım gücünün azalması üzere birçok neden sebebiyle hayat standartları daima kötüleşiyor. Doların 10 TL’yi görmesi ile birlikte bu duruma yönelik daha makûs sonuçlar gerçekleşecek üzere görünüyor.

Doların son vakitlerde rekor üstüne rekor kırması ve dün 10 TL’yi görmesiyle birlikte hem ülke içinde hem öbür ülkelere karşı ekonomimiz önemli oranda küçük düşmüşken, üst seviye bir kamu bankası yöneticisinin WhatsApp durumunda “La Kasa Da Para Yok” görseli paylaştığı için “Türkiye Cumhuriyeti iktisadı ve idaresini küçük düşürücü, rencide edici paylaşımda bulunduğu” gerekçesiyle iş akdi feshedildi.

“Ramazan ayında sigara içtiğim için 6 ay açığa alındım”

“La Kasa Da Para Yok” Paylaşımı Bankacıyı İşinden Etti

26 yıldır bir kamu bankasında üst seviye yönetici misyonunda bulunan ve Netflix’in meşhur dizisi La Casa De Papel dizisinden esinlenerek hazırlanmış bir toplumsal medya görseli olan “La Kasa Da Para Yok” görselini WhatsApp durumunda paylaşan Hakan Dağlı’nın iş akdi, paylaşımı hasebiyle “Türkiye Cumhuriyeti iktisadı ve idaresini küçük düşürücü, rencide edici paylaşımda bulunduğu” gerekçesiyle feshedildi.

Dağlı mevzuya ait yaptığı açıklamada, “Bir caps paylaştığımdan ötürü tazminatlarım ödenmek suretiyle iş akdim feshedildi. Misyon yaptığım mühlet içerisinde gereksiz yere yetki unvan indirimleri aldım. Mesela bölge müdürlüğünden 11 kademe aşağı indirilerek 5. sınıf bir şube müdürlüğüne atandım. Daha sonra 6 ay açığa alındım. Münasebet ise alkol kullanmam, ramazanda sigara içmemdi. En sonunda iş akdim feshedildi. Üstelik yalnızca kendi arkadaş grubumda paylaştım. 26 yıllık emek var. İnsan inanamıyor” tabirlerine yer verdi.

Dağlı’nın avukatı Zafer İşeri ise İş Kanununa nazaran bir kişi davranışından ötürü işin çıkarılıyorsa o kişinin savunmasının alınması gerektiğini ancak Hakan Dağlı’nın savunmasının alınmadığını belirterek, “Tebligat göndererek iş münasebeti sonlandırıldı. Bu yordama uygun bir davranış değil. Mahkeme, usulen dahi eksik olan bu işten çıkarma olayıyla ilgili işe iade kararı verirse tekrar vazifesine dönme imkanına kavuşacak” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap