1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Leman Sam’ın Araplarla ilgili attığı tweet sosyal medyayı ayağa kaldırdı! İlk tepki Özgür Demirtaş’tan geldi

Leman Sam’ın Araplarla ilgili attığı tweet sosyal medyayı ayağa kaldırdı! İlk tepki Özgür Demirtaş’tan geldi

featured

Geçtiğimiz gün İstanbul Başakşehir’de lüks cipiyle köpeği ezerek öldüren Katarlı şahsa tepki gösteren ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya hesabından eleştiri alan bir paylaşım yaptı.

“BUNLAR DAHA İYİ GÜNLER”

Leman Sam, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum için uzun süreli lince maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar. Bıçaklamalar, tecavüzler, sonu yağmadır bunun. Hiç şikayet etmeyin, göz göre göre geldi” ifadelerini kullandı. Bu paylaşımdan sonra Sam’a sosyal ağlardan tepki üstüne tepki yağdı.

Leman Sam'In Araplarla Ilgili Attığı Tweet Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı! İlk Tepki Özgür Demirtaş'Tan Geldi

AK PARTİLİ BİRİNCİ’DEN SERT TEPKİ

Bu paylaşımın altına atılan binlerce tepki tweetinden birini ise AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci attı. Leman Sam’ın tweetinin ekran resmini paylaşan Birinci, “Faşizm nedir, faşist kimdir?” çıkışını yaptı.

Leman Sam'In Araplarla Ilgili Attığı Tweet Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı! İlk Tepki Özgür Demirtaş'Tan Geldi

“SİZİ KINIYORUM”

Leman Sam’a bir eleştiri de ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan geldi. Demirtaş attığı tepki tweetinde, “Göçmen politikasını eleştirmek ayrı ve doğru. Sosyo-kültürel seviyeyi tartışmak ayrı ve doğru. Sınırların yol geçen hanı olmasını eleştirmek ayrı ve doğru. Bu tip ırk ve köken bazlı kafatasçı ırkçılık ise berbat bir şey. Sizi kınıyorum. Yazdığınızı görünce çok üzüldüm.” ifadelerine yer verdi.

Leman Sam'In Araplarla Ilgili Attığı Tweet Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı! İlk Tepki Özgür Demirtaş'Tan Geldi

TEPKİ ÜSTÜNE TEPKİ

Leman Sam’ın paylaşımına bazı kullanıcılar destek verirken bazı kullanıcılar ise şiddetle kınadı. Ayrıca Leman Sam’ın attığı tweetin gerçek olmadığını düşünen bazı kullanıcılar ise “Hesabı mı hacklendi?” diye paylaşım yaptı.

İşte Leman Sam’a gelen bazı tepkiler;

-Irkçılık bir insanlık suçudur. Nokta!

-Sesinizi severdim ama artık sesiniz bile midemi bulandırıyor. Yazık.

-Elinize benzin bidonunu alıp yola mı çıkacaksınız?Yazıklar olsun sizi sevmiştik.

-Bu çirkin açıklamayla anladık ki hayvan sevginiz de yalanmış. Nefret ve ırkçılığınızla baş başa kalın.

Magazin Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap