1. Anasayfa
 2. Eğitim

LGS Çalışmaya Yeni Başlayacak Öğrencilere Tavsiyeler

LGS Çalışmaya Yeni Başlayacak Öğrencilere Tavsiyeler
0

LGS çalışmaya yeni başlayacak öğrencilere tavsiyeler çalışma taktiklerini ve öğrenme yöntemlerini kapsar. Kısa süre içerisinde büyük başarılar elde etmenin temel kuralı verimli ders çalışmaktır. O halde ne zaman ders çalışacağımızı, nasıl çalışacağımızı ve motivasyonumuzun ruh halimize etkisini öğrenerek çalışma dönemimize girelim.

LGS Çalışamaya Ne Zaman Başlanır?

LGS çalışmaya başlamak için en uygun zaman dilimi 7. sınıfın sonudur. Bir başka deyişle yaz tatilinin başlangıcından itibaren ders çalışırsanız bir sene içerisinde tüm konuları bitirirsiniz. Test çözme ile dersleri pekiştirerek derece yapmaya kadar rol alırsınız. Genellikle öğrencilerin yaptığı en büyük üşengeçlik ders çalışmak için 8. sınıfın başını beklemektir. Oysa gününüzün yarısı okulda geçer ve diğer yarısı da ancak ders çalışabilmeniz için ayarlayabilirsiniz. Oysa üç aylık yaz tatilinde okul olmadığı için günün tamamını yönetebilirsiniz. Her gün ders çalışmak sizi sıkıyorsa haftanın altı günü ders çalıştıktan sonra bir gün dinlenebilirsiniz.

LGS çalışmaya başlamak için en uygun zaman yaz tatilin başıdır.

LGS Nasıl Çalışılr?

LGS çalışmak için haziran temmuz ve ağustos ayına özel bir program yapmak gerekir. Hemen hemen hepiniz youtube kullanıyorsunuz lakin bu uygulamayı artık sadece ders çalışmak için kullanmalısınız. Sekizinci sınıfa yeni geçeceğiniz için derste işleyeceğiniz konuları erkenden öğrenmek işinizi kolaylaştırır. Youtube platformunda her dersi belirli hocalardan dinlemek için öncelikle anlatım tarzlarına bakmalısınız. Size ne uygun olan bir ya da iki hocanın kanalına abone olunuz. Ders videolarını başından sonuna kadar izleyiniz. Her gün her ders için bir, iki adet ders videosu izlemeniz yeterli olacaktır. Böylelikle yaz aylarında sekizinci sınıf hazırlığı yapmış olacaksınız ve okullar açıldığında öğretmeninizin size anlattığı her konuyu önceden öğrenmiş olacaksınız.

Özel ders alıyorsanız ya da almayı düşünüyorsanız sekizinci sınıfın başlangıcından itibaren öğretmeninizle derse başlayabilirsiniz. Ders branşınızdaki öğretmenler plan ve program eşliğinde hem konuyu öğretecek hem de soru çözümü yapacaktır. Önemli olan hangi öğrenme şekli sizin için daha verimli oluyorsa onu tercih etmek ve çok ders çalışmaktır.

LGS Çalışırken Motivasyonumuz Önemli Midir?

LGS çalışırken motivasyonumuzun önemi iyi bir liseye gidebilmemiz için önemlidir. Bu aşamaları bir merdiven olarak düşünün. Çünkü ileride iyi bir üniversitede okumak için de iyi bir liseden mezun olmanız gerek. Tüm bu adımlamaları sırasıyla takip etmek için ilk basamağı, liseye geçiş sınavını önemseyiniz ve çok çalışınız.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir