1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Masumlar Apartmanı ne zaman, bugün var mı, yok mu? 16 Kasım Salı bu akşam Masumlar Apartmanı yayınlanacak mı? Yeni bölümü olacak mı?

Masumlar Apartmanı ne zaman, bugün var mı, yok mu? 16 Kasım Salı bu akşam Masumlar Apartmanı yayınlanacak mı? Yeni bölümü olacak mı?

featured

Paklar Apartmanı, yapımcılığını OGM Pictures’ın ve senaristliğini Deniz Madanoğlu ile Rana Mamatlıoğlu’nun üstlendiği, psikoloji ve drama tipindeki Türk televizyon dizisidir. Pekala, Paklar Apartmanı ne vakit, bugün var mı, yok mu? 16 Kasım Salı bu akşam Günahsızlar Apartmanı yayınlanacak mı? Yeni bölümüolacak mı? Bugün Günahsızlar Apartmanı var mı? Paklar Apartmanı yeni kısmı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak?

PAKLAR APARTMANI NE VAKİT, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Paklar Apartmanı her hafta Salı günü saat 20:00 ‘da TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor.

16 KASIM BUGÜN PAKLAR APARTMANI YENİ KISIM VAR MI, YOK MU?

Olağanda ulusal maç olduğu günler dizi yayınlanmıyor. Ancak bugün Türkiye ulusal maçı saat 22:45 ‘de başlayacak. Bundan ötürü Günahsızlar Apartmanı dizisi de özetsiz yeni kısmıyla saat 20:00 ‘da ekranlara gelecektir. Şayet maç erken bir saatte başlasaydı dizinin yeni kısmı haftaya ertelenecekti. Ancak dediğimiz üzere maç akşam saat 22:45 ‘de TRT 1 ekranlarına gelecek. Haliyle Paklar Apartmanı dizisi de akşam saat 20:00 ‘da özetsiz yeni kısmı ile ekranlarda olacak. Elhasıl bugün Paklar Apartmanı dizisi saat 20:00 ‘da özetsiz yeni kısmıyla başlayacaktır.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ Mİ?

Twitter’dan yapılan paylaşım şu formda:

“#MasumlarApartmanı’nın yeni kısmına son 1 gün.?

?Masumlar Apartmanı yeni kısmıyla yarın 20.00’de

@trt1

de.”

Masumlar Apartmanı Ne Zaman, Bugün Var Mı, Yok Mu? 16 Kasım Salı Bu Akşam Masumlar Apartmanı Yayınlanacak Mı? Yeni Bölümü Olacak Mı?

Buna nazaran dizi bugün saat 20:00’da yeni kısmı ile ekranlara gelecektir.

PAKLAR APARTMANI KONUSU NE?

1. Dönem

Gülben ve Safiye obsesif davranışları olan iki kardeştir. Bilhassa Safiye annesinin üzerinde yarattığı olumsuz rol modelliğin tesirindedir, davranışlarının ardında bu neden yatmaktadır. Han ise kardeşlerin babalarıyla birlikte yaşadığı konutta tek erkek kardeştir. Han’ın hayattaki temel maksadı sadakat duyduğu ailesini kollamaktır. Fakat Han’ın hayatı İnci’yi gördükten sonra değişecektir. Ona aşık olacak ve birlikte memnun olma gayesi güdecektir. Han, tıpkı üç kardeşi üzere çeşitli davranış bozuklukları olan bir karakterdir, çocukluk travmaları onu çöp karıştırma ve biriktirmeye iterken öfke denetiminde yaşadığı meseleler “sahiplenme” ve cinsiyetçi davranışlar ekseninde İnci’ye karşı olan tutumlarında belirginleşecektir. Ailenin en küçük kardeşi Neriman ise günlük ömründe ve ailesinde yaşadığı sorunlardan etkilenmektedir. Onun okuldan edebiyat öğretmeni olan Naci ise ablası Safiye’nin eski sevgilisidir. Safiye’yi unutamayan Naci, aile apartmanının karşısındaki otele yerleşecektir. Radyocu olan İnci, kardeşi ve dedesiyle bir arada yaşamaktadır, bir kaza sonrasında tanışıp evlendiği Han’ın aile apartmanına rastlantısal bir formda taşınacaktır. İnci’nin huzursuzluğunun temel nedeni ise hayatındaki erkeklerdir. Babasından nefret eden İnci, kardeşi ve kendisine sahip çıkan dedesine duyduğu sadakat ve vefanın karşısında dedesinin müdafaacı davranışlarını sineye çekmek durumundadır. Eski nişanlısı Uygar da hayatında sorun yaratan erkekler ortasındadır. İnci için Han o güne kadar tanıdığı erkekler ortasında farklı bir çizgi izlemektedir ve ani evliliği hem bu nedenle hem de ikisi için de hayatlarında sorun olarak gördükleri ailevi durumlara bir karşılık niteliğindedir. Lakin Han’ın mansplaining tavır ve davranış farklılıkları İnci’ye onu yeteri kadar tanıyıp tanımadığı sorusunu sıkça sordurmaktadır.

Dizide Han ve İnci’nin yakın arkadaşları Esat ve Esra’dır. Esat Han’ın çocukluk arkadaşıyken birebir vakitte iş arkadaşlarıdırlar ve Han Esat’tan “tek arkadaşım” olarak bahsetmektedir. Esra ise İnci’nin radyodan arkadaşıdır ve bir arada radyo yayını yapmaktadırlar. Dizide geriye dönüşler de sıklıkla kullanılarak karakterlerin ruh hâllerinin gelişimi ve yaşadıkları problemlerin temellerine atıfta bulunulmaktadır.

2. Dönem

İnci’nin vefatının akabinde geçen vakitte kimsenin hayatın yeni zorluklarıyla çaba edecek hali kalmamıştır. Memduh ve Ege birbirlerine ve apartmandakilere takviye olmaya çalışırken, Han’ın hastaneden çıktıktan sonra kendini eski hayatına büsbütün kapatması Safiye başta olmak üzere herkesi tesirler. Artık konuttaki meseleler içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Han’ın durumu, Naci’nin hastalığı Safiye’nin takıntılarını çok daha ileri bir safhaya taşır. Gülben, her zamanki üzere ailesinin yanında olmak için kendi mutluluğundan vazgeçer. Hikmet ise ilerleyen hastalığının tesirlerini yaşarken unutkanlığı sebebiyle herkese güç anlar yaşatmaya devam eder. Sonunda bu duruma dayanamayan Neriman ipleri eline alır ve bir adım atar. Lakin apartmana gelen beklenmedik bir konuk işin seyrini değiştirecektir.

PAKLAR APARTMANI OYUNCULARI KİMLER?

Safiye Derenoğlu (Ezgi Mola) : Hikmet ile Hasibe’nin birinci çocuğu ve birinci kızı, Gülben, Han ve Neriman’ın ablasıdır. Annesinin baskıları ile büyümüştür. Naci’ye aşıktır. Paklık konusunda çok titizdir, her şeyi dört kere yıkamaktadır. Sevmediği herkese lakap takmaktadır. Kendine “Deli Dudu” der, dışarıdan sert ve duygusuz biri olarak gözükür lakin epey duygusal biridir. Çok korumacıdır. Annesinden nefret etmesine karşın onun kıyafetlerini giymekte ve daima onun hayalini görmektedir. Küçük iken hekim olmak istemekteydi. Lakin annesi yüzünden olamamıştır. Meskenden dışarı pek çıkmadığı üzere kimseyi meskenine sokmaz ve kimsenin kendisine dokunmasına müsaade vermez.

Han Derenoğlu (Birkan Sokullu) : Hikmet ile Hasibe’nin üçüncü çocuğu ve tek erkek çocuğudur. İnci’nin eski eşi, Safiye ile Gülben’in kardeşi, Neriman’ın ağabeyidir. Annesinin baskısı ile yurtta büyümüştür. Babasının şirketinin Ceo’sudur. Geceleri çöp karıştırmaktadır. Ceo olmasına karşın iş ile pek ilgilenmez, meskende bile ekip elbise giyer.

Gülben Derenoğlu (Merve Dizdar) : Hikmet ile Hasibe’nin ikinci kızıdır. Safiye’nin kardeşi, Han ve Neriman’ın ablasıdır. Annesinin baskıları ile büyümüştür. Esat’a aşıktır. Hayalperest, hassas ve duygusal biridir.

Hayal (Melisa Şenolsun) : Esra’nın kuzenidir. Han’a aşıktır. Annesi ile üvey babası yüzünden hiç anlaşamaz. Derenoğlu ailesinin meskenini dinlemektedir.

Ceylan Ongun (Aslıhan Gürbüz) : Han’ın eski nişanlısı.

Yorum Yap

Yorum Yap