1. Anasayfa
 2. İnternet

Microsoft Movie Maker Video Düzenleme Nasıl Yapılır

Microsoft Movie Maker Video Düzenleme Nasıl Yapılır

Fotoğraflarınızla ilgili bir video oluşturmak için ücretli programlar kullanmanıza gerek yok. Microsoft Movie Maker ile fotoğraflarınızdan bir video oluşturabilirsiniz. Yine arka plana müzik ekleyebilirsiniz. Fotoğraflarınıza özel efektlerde geçiş uygulayabilirsiniz. Bunun için sadece Microsoft’un programı olan movie maker uygulamasına ihtiyacınız var o kadar.

Birçok farklı işlem yapmak için movie maker uygulaması tek başına yeter. Bu program bilgisayarınızda varsayılan olarak bulunmaktadır.

Windows Movie Maker Müzik veya Fotoğraf Nasıl Eklenir

 • Düzenleyeceğimiz bir fotoğrafı veya ses dosyasını movie maker’a eklemek için movie maker uygulamasını bilgisayarınızdan açın.
 • Sonra videolara ve fotoğraflara göz atmak için burayı tıklayın yazan yere tıklayın. Sonra düzenlemek istediğiniz ses ve fotoğraf dosyalarını seçiniz.
 • Seçtiğiniz ses ve fotoğraf dosyalarınızı “Aç” dedikten sonra dosyalarınızı movie maker’a aktarmış olursunuz.

Windows Movie Maker Film Nasıl Oluşturulur?

WMM alt kısmında yer alan zaman ölçeğini görebilirsin. Burada ses ve fotoğraf dosyalarını aynı anda görebilirsin. Yine fotoğraf sırasını belirleyebilir ve müzik ekleyebilirsin.

Fotoğrafların gösterilme sürelerini ise fotoğrafa tıkladıktan sonra üst menüde yer alan Düzenle>Süre kısmından gösterilmesini istediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz.

Windows Movie Maker’da Geçişler Nasıl Eklenir?

Her fotoğrafa veya videoya girişin nasıl olacağını da belirleyebilirsiniz. Bunun için görsel efekt vermek istediğiniz fotoğrafı seçin. Sonra üst menüde yer alan animasyonlar sekmesine tıklayın. Buradan istediğini geçişi belirleyin.

Nasıl göründüğünü görmek için animasyonun üstüne mouse işaretleyicisini getirmeniz yeterlidir.

Video’ya Kendi Sesimi Nasıl Eklerim?

Movie Maker ile videolarınıza kendi ses dosyanızı canlı olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için; giriş > anlatımı kayda al kısmından kendi sesinizi ekleyebilirsiniz.

Microsoft Movie Maker Video Kaydetme Nasıl Olur?

Hazırladığınız projeyi kaydetmek için dosya > projeyi farklı kaydet ile videonuzu istediğiniz yer kaydedebilirsiniz.

Hazırladığınız Videoları Youtube, Vimeo, Facebook ve Diğer Sitelere Çevirmek İçin.

Hazırlanan videoları youtube, vimeo, facebook, iphone, android, flickr gibi yerlere kaydetmek için sağ üst kısımdan filmi kaydet seçeneğinden kaydetme işlemini yapabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir