Minoksidil Nedir Nasıl Kullanılır?

Saç çıkarma losyonları, birçok değişik kimyasal olarak üretilebilmektedir. Şüphesiz ki bu sektörde, FDA onaylarını almış, etkileri kanıtlanmış ve kesin çözümlü ürünlerde bulunuyor denilebilir. Her ne kadar % 100 etki sunmasa da, etkisi kanıtlanmış olan üründen minoxidil saç çıkarıcı losyon olarak bahsedebilmemiz mümkünüdür.

Minoxidil üzerine

Bu ürün, saç, sakal çıkarıcı losyon olarak tanımlanıyor. Önceki senelerde, kalp ve damar rahatsızlıklarında ve tansiyon rahatsızlıklarında kullanılan minoksidil, daha sonrasında saç çıkarma etkisi araştırılarak formüle edilmiş. Erkekler için % 5 formüle edilmiş olan bu ürün, olabildiğince tesirli çözümler sunmakta yardımcı.

4 aylık kullanım

Etkilerinden pozitif bir biçimde istifade etmek arzuluyorsanız, 4 aylık bir kullanım gerçekleştirmeniz gerekiyor. İlk 2 aylık kullanımlarda etkisini gösteren bu ürün, 4 aylık bir kullanım sonrasında daha ciddi bir görünüm farkını sizlere sunabilecektir. Her haftanın sonuçlarını fotoğraflayabilir ve etkilerinden hafta hafta bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kullanımı üzerine bilinmesi gerekenler

Her ne kadar kullanımı basit olan bir ürün olsa bile, minoxidil sipariş kullanırken, şunlara göz atılabilir.

  • Sabah ve akşam kullanımı tavsiye edilmektedir
  • Etkilerinden faydalanabilmek için devamlı kullanım gerekmektedir
  • Kullanım sırasında saç hücrelerini beslemesinden ötürü yeni saçları kullanıcısına sunacaktır
  • 4 aylık kullanım prosesinde, kullanıma ara verilmemelidir
  • Losyon yolunu açabilmek için, uygulanacak derinin kirden, yağ ve tozdan arındırılması gerekiyor
  • Losyon parmak ile yedirilerek, gözeneklere teması sağlanır
  • Yıkanması için ise kuruması beklenmesi gerekiyor

Genellikle kullanım üzerine detaylar bunlardır. Kullanım tutarı, uygulanacak yere göre değişecek olurken, ürün üstünden de ayrıntılı bilgiler alınabilir.

Orijinal ürün seçimi

Sağlıklı seçimler yapmak, devamlı daha sağlıklı neticeler sunacaktır. Bunun için seçilen ürünlerin orijinal ve faturalı olması gerekiyor. Bu ürünlere ise eczaneler kapsamında rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın