1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Mustafa Elitaş kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mustafa Elitaş’ın hayatı ve biyografisi!

Mustafa Elitaş kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mustafa Elitaş’ın hayatı ve biyografisi!

featured

Mustafa Elitaş (d. 5 Şubat 1957, Kayseri), Türk siyasetçi. Mustafa Elitaş kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mustafa Elitaş’ın hayatı ve biyografisi!

MUSTAFA ELİTAŞ KİMDİR?

Mustafa Elitaş (d. 5 Şubat 1957, Kayseri), Türk siyasetçi. 24 Kasım 2015 tarihinde kurulan 64. Türkiye Hükûmeti’nde Ekonomi Bakanlığı görevine atanmıştır.

Mustafa Elitaş doğum tarihi : 5 Şubat 1957

Mustafa Elitaş kaç yaşında : 64 yaşında

Mustafa Elitaş nereli : Kayseri

Mustafa Elitaş mesleği ne : Siyasetçi, Eski Ekonomi Bakanı, 22. 23. 24. ve 26. Dönem Milletvekili

HAYATI VE BİYOGRAFİSİ

Erken yaşamı ve kariyeri

Mustafa Elitaş 5 Şubat 1957 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. Babasının adı Mustafa, annesinin adı ise Nuriye’dir.İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu. Bir firmada Öğrencilik dönemindeyken 2 yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalıştı. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeliği, Kayseri Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Mülkiyeliler Birliği Kayseri Şubesi Kurucu Üyeliği yaptı.

Siyasi kariyeri

1994 yılında Anavatan Partisi’nden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu. Türkiye İhracatlar Meclisi’nde, Elif TV yönetim kurulunda, Sanayiciler Derneği, Mülkiyeler Birliği, Huzur Evi Derneği, Sanayi Odası, KAYSİAD gibi pek çok dernek ve kuruluşun yönetim üyeliklerinde bulundu. TBMM XXII., XXIII., XXIV. ve XXVI. Dönem Kayseri milletvekilidir. 24 Kasım 2015 – 26 Mayıs 2016 Tarihleri arasında 64. Türkiye Hükûmetinde Ekonomi Bakanlığı yapmıştır.

Özel yaşamı

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Gündem

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap