1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. NASA Mars keşif aracından inanılmaz bir fotoğraf paylaştı

NASA Mars keşif aracından inanılmaz bir fotoğraf paylaştı

featured

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı(NASA) tarafından Mars’a gönderilen Perseverance keşif aracı yeni görüntüler paylaştı. İniş yaptığı Jezero Krateri’nin panoramik fotoğrafları büyük ilgi çekti.

Mars keşif aracı Perseverance’ın ikiz Mastcam-Z kameraları tarafından yakalanan 142 fotoğrafın birleştirilmesiyle elde edilen 360 derecelik panorma, NASA’nın internet sitesinde yayınlandı.

Panoramik fotoğraflar şimdiye kadar Kızıl Gezgen yüzeyinde çekilmiş en yüksek çözünürlüklü görseller olarak kayıtlara geçti.

Fotoğrafları dikkatle inceleyen bilim insanları akarsuların beslediği eski bir göl ve bu gölün oluşturduğu deltanın dış hatlarını gözlemledi.

Nasa Mars Keşif Aracından Inanılmaz Bir Fotoğraf Paylaştı

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında ABD’nin Florida Cape Caneveral Uzay İstasyonu’ndan fırlatılan Perseverance, 20 Şubat 2021 tarihinde Mars’a iniş yapmıştı.

NASA tarafından geliştirilen ve plütonyum yakıtla çalışan Perseverance, şimdiye kadar Mars’a gönderilen en gelişmiş araç olma özelliğine sahip.

 

KAYNAK: HABER7

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap