1. Anasayfa
 2. Bilgi

Nasıl Güzelleşirim?

Nasıl Güzelleşirim?
19

Nasıl güzelleşirim pek çok genç kız ve kadın tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Güzel olma hissi yüzyıllardır kadınların vazgeçilmeyen bir tutkusudur. İlkçağlardan beri nasıl güzelleşirim düşüncesiyle sürekli araştırma içine girmişlerdir. Bu uğurda her türlü zahmete katlanmaya da hazırdırlar. Güzelleşmek istiyorsanız size vereceğimiz güzelleşme yolları zahmetsiz şekilde güzelleşebilirsiniz. 

Nasıl Güzelleşirim?

Her insanın cilt yapısı farklıdır. Güzelleşmeye başlamadan önce cildinizi çok iyi tanımalısınız. Bunun için güzellik salonlarında cilt analizinizi yaptırarak işe başlayabilirsiniz. Yüz ve eller en çabuk yaşlanan bölgelerdir. Bununla birlikte gün içinde en çok yıpranan da saçlarınız oluyor. Öncelikle el ve baş bölgesinin bakımını yaptığınızda kendinizdeki değişikliğe inanamayacaksınız. 

Güzelleşmek İçin Ne Yapmalı?

Güzelleşmekle birlikte yüzünüzde erken kırışıklıklar istemiyorsanız bolca kahkaha atıyorsunuz. Sakız çiğnemek yüz egzersizi için çok iyidir. Maske ve yüze tutulan buharla yüz gençleşmesi yaşayabilirsiniz. Cildinizin yorgun görünmemesi için günlük 7-8 saat düzenli uyku uyumalısınız.

Birçok genç kız ve kadın nasıl güzelleşirim diyerek güzellik salonlarına akın ediyorlar. Halbuki evinizde uygulayacağınız birkaç yöntemle kendinizi daha güzel ve çekici gösterebilirsiniz.

 1. Saçlarınıza yağ ve yumurta sürün; Yıpranmış, kurumuş saçlarınız için hint yağı, zeytinyağı, yumurtadan yararlanabilirsiniz.
 2. Tırnak bakımını ihmal etmeyin; Tırnaklarınıza alkol bazlı losyonlar sürün. Tırnaklarınızın kenarlarını yumuşak fırçayla, fırçalayın. Besleyici kremler sürebilirsiniz.
 3. Boyun kaslarınızı çalıştırın; Boyun egzersizlerle erken yaşlanmayı, çizikler oluşmasını önleyebilirsiniz. Boynu açık şekilde uzun süre güneşte kalmamaya dikkat etmelisiniz. Boynunuz için üretilen kremlerden kullanabilirsiniz.
 4. Günlük bakımı ihmal etmeyin; Yaşınıza ve cildinize uygun, kaliteli bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin. Birkaç dakikanızı ayırarak peeling yaptığınızda cildiniz aydınlanacak, arınacaktır. Peeling yaparken dairesel ve yumuşak hareketler uygulamayı unutmayın. Cildinizi suyla temizledikten sonra uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.
 5. Dudaklarınızı kuru bırakmayın; Dudaklarınızın güzel görünmesi için çatlamalarına izin vermemelisiniz. Özellikle soğuk günlerde yanınızda çatlak kremi (lipstick) bulundurun. Çatlak dudakla asla makyaj yapmayın. Ruj seçimlerinizi dudak koruyucu özellikli olanlardan seçebilirsiniz.

Hamilelikte Güzelleşmek

Günlük makyaj hamilelikte güzelleşmek için yapacağınız basit uygulamalardan biridir. Hamilelik döneminde yapacağınız günlük makyajla elde edeceğiniz sonuç sizi şaşırtabilir. Güzel bir makyajla kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Göz altındaki halkaları, koyuluğu kapatmak için kapatıcı kullanabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygun olan sarı tonlarında bir fondöten, pembe bir allık ve uygun renkte bir rujla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Yüzünüzü zayıf göstermek için tüm yanağınıza bronz renkli bir allık sürebilirsiniz. Elmacık kemiğinize pembe tonlar uygulayabilirsiniz.

Nasıl Güzelleşirim?
Nasıl Güzelleşirim?

Güzelleştiren Dua

Yüzünüzün güzelleşmesini istiyorsanız okuyabileceğiniz güzelleştiren dua bulunuyor. Duaya başlarken;

“Ya Rahman, Ya Melik, Ya Kuddüs, Ya Musavvir , Ya Latif, Ya Mucip, Ya Vedud, Ya Hamid, Ya Kadir, Ya Batın, Ya Azim” güzelleşmek için esmaül hüsna okuyorsunuz.

Sırasıyla; Duha, İhlas, Kevser, Nas surelerini okuyorsunuz. Her sureye başlamadan önce yukarıdaki Esmaül Hüsnaları okuyorsunuz. Şayet güzelleşme duası ezbere bilmiyorsanız bir kağıda yazıp okuyabilirsiniz.

Güzelleşmek İçin Ne Yemeli?

 1. Ispanak, roka, maydanoz gibi koyu renkli sebzeler,
 2. Tam tahıllı ürünler
 3. E vitamini içeren besinler,
 4. Fındık, ceviz, badem, keten tohumu, 
 5. C vitamini içeren, turuncu ve sarı meyveler,
 6. Mısır, domates, sarı kabak, karpuz, avokado, güzelleşmek için ne yemeli demeyip, yemeniz gereken besinlerdir.

Güzelleşmek İçin Tüyolar

Kendinizi iyi ve güzel hissetmenizi sağlayacak güzelleşme tüyoları bulunuyor. Bunları uygulayarak kendinizi daha güzel ve alımlı gösterebilirsiniz.

 1. Banyo yaparken cildinizi fırçalayarak, ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.
 2. Haftada 5 kez bir avuç fındık yiyin.
 3. Saçlarınızı güçlendirmede, cildinizi beslemede hintyağı kullanın.
 4. Bir çay kaşığı biberiye yağını, bir fincan yeşil çayla karıştırın. Banyoda saçınızı bu karışımla durulayın.
 5. Gece yatmadan önce on adet bademi ezip, bir kase yoğurtla karıştırın. Maske olarak yüzünüze sürün. 25 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Güzelleşmek, kadınlar için bir takıntı olmaktadır. Güzelleşmek adına yüklü meblağlar ödenir, birçok zorluğa katlanır. Halbuki basit ve doğal yöntemlerle güzelleşebilirsiniz. Bol su tüketerek, günlük bakımınızı yaparak, düzenli uyuyarak, egzersizler yaparak çekici ve alımlı görünebilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (19)

 1. Bu konulara inanıyor musunuz? Güzellik için dualar gerçekten etkili olabilir mi? Tartışalım!

 2. Bu konulara inanıyorsanız, güzellik sırlarını paylaşmak için bir araya gelmeliyiz!

 3. Güzellik sadece dış görünüş değil, iç güzellik de önemli bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

 4. Bu konuda farklı görüşler var, güzellik sadece dış görünüşle mi sınırlı kalmalı?

 5. 26/01/2024

  Güzel olmak için dualar mı? İlginç bir açı, düşünmeye değer.

 • 26/01/2024

  Senin düşüncen ilginç olabilir ama güzellik sadece dualardan ibaret değil. Güzellik içten gelir, dışarıdan değil. Duaların yerine doğru bakım ve sağlıklı yaşam tercih edilmeli. Unutma, gerçek güzellik içten gelir.

 • 11/01/2024

  Bu konuda farklı düşünceler var, güzellik herkes için farklı olabilir. Herkesin kendine özgü bir güzellik algısı var.

  • 11/01/2024

   Güzellik konusunda farklı düşünceler olabilir tabii ancak güzellik standartları da var. Herkesin kendi güzellik algısı olabilir ama genel güzellik kavramı da var. Kimse kusursuz olmak zorunda değil ama güzellik değişken bir kavram değil.

 • Hamilelikte güzelleşmek gerçekten mümkün mü? Çünkü ben tam tersini yaşadım!

 • 07/10/2023

  Evet, güzellik konusunda dua etmek de bir seçenek olabilir ama pratik yöntemleri de denemek lazım!

 • 23/09/2023

  Güzellik sadece dış görünüşten mi ibaret? İç güzellik nerede kaldı?

 • Bu yazıda güzellik sadece dış görünümle mi ilgili? İç güzellik önemli değil mi?

 • Hamilelikte güzelleşmek konusunda farklı düşünceleriniz var mı? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  • Senin düşüncelerin değişik olabilir ama benim görüşümde güzellik hamilelikte birinci sırada değil. Önemli olan sağlıklı bir gebelik geçirmek. Güzellik gelip geçici, sağlık ise kalıcıdır. Her anne sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için odaklanmalıdır.

 • 14/06/2023

  Güzel olmak için sadece dış görünüş değil iç güzellik de önemli, değil mi?

  • İç güzellik önemli tabii ama hayatta ilk izlenim dış görünüşle oluşuyor. İlk bakışta iç güzellik mi gözüküyor yoksa dış güzellik mi? İnsanlar sana adil davranmıyorlar, gerçekleri kabul etmek lazım.

 • Hamilelikte güzelleşmek doğal bir süreçtir, fazla stres yapmaya gerek yok!

  • Hamilelikte güzelleşmek doğal olabilir ancak bazı kadınlar bu süreçte zorlanabilir ve stres yaşayabilir. Herkesin deneyimi farklıdır, her şeyin pembe olduğunu söylemek gerçekçi değil. Herkesin duygularını ve deneyimlerini kabul etmek önemlidir.

 • 27/06/2021

  Katılıyorum. Gerçekten cilt, el, yüz, saç bakımı biz kadınlar için oldukça önemli. Yazıda bir çok faydalı bilgi var. Saç bakımında yumurta maskesi ve ekstra yağ takviyeleri, bu amaçla üretilmiş serumla kullanmak saça bir canlılılık veriyor. Cildimiz için de gerçekten makyajdan daha önemli güzellik sırları var. Cildi temiz tutmak, hava almasını engellememek, beslemek ve nemlemdirmek gerekiyor. Ayrıca bunun yanında boş su tüketimi ve iyi bir beslenme şart. Gerçekten fiziksel güzelliğimiz aslında bedenimizi de sağlıklı beslemekten geçiyor. Ürün kullanımında da kaliteli ürün tercih etme fikrine oldukça katılıyorum. İsmi duyulmamış, ne olduğu belli olmayan, sağlık bakanlığı onaysız gibi ürünler kullanılmamalı. Cilde bulduğumuz her şeyi sürmememiz gerekiyor. Doğal maskeler bu açıdan çok yararlı. Hem cilt hem de saç için avakado çok önemli örneğin. Bunun yanında güzelleşme duası şeklindeki kısmı da faydalı buldum. İnançlı insanlar buna önem verecektir zaten. Bizler için çok yararlı ve işlevsel bilgiler var, teşekkürler elinize sağlık :)

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir