1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. Necmettin Erbakan Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alım ilanı! Başvuru şartları neler?

Necmettin Erbakan Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alım ilanı! Başvuru şartları neler?

featured

Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya Merkez ve ilçelerdeki Birimlere, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 100 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartlarından gerekli belgelere kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, adaylardan en az 55 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru için ise en az lise mezunu olmak yeterli. İşte 2021 NEÜ personel alımı başvuru detayları…

Son Başvuru Ne Zaman?

Necmettin Erbakan Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 8 Aralık 2021 tarihinde başlayıp 23 Aralık 2021 tarihinde sona erecek.

Adaylar üniversitenin www.erbakan.edu.tr internet adresi üzerinden online başvuru formunu doldurarak ve gerekli belgeleri yükleyerek başvuru sürecini çevrim içi tamamlayabilecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

BAŞVURU EKRANI

1) Başvuru Formu (Elektronik ortamda doldurulacaktır.)

2) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge sisteme yüklenecektir.)

3) Aranılan nitelikler bölümünde belirtilen belgeler (Sisteme yüklenecektir.)

4) SGK hizmet dökümü (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge Tecrübe istenilen özel şartlar için) (Sisteme yüklenecektir.)

5) 1 adet fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş)

6) KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge sisteme yüklenecektir.)

7) Nüfus cüzdanı (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge sisteme yüklenecektir.)

8) Askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge sisteme yüklenecektir.)

9) Adli sicil kaydı (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge sisteme yüklenecektir.)

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karsı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karsı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4) Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması,

7) 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, önlisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır

1) Aranılan nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak.

2) Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak ve 40 yaşından gün almamış olmak.

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

RESMİ İLAN METNİ

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap