1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. Ocak ayı e-Bordro Nasıl Alınır? e-Devlet üzerinden kimler e-bordro alabilir?

Ocak ayı e-Bordro Nasıl Alınır? e-Devlet üzerinden kimler e-bordro alabilir?

featured

Her işletme çalışanları için ödenen ücretlerin yer aldığı ayrıntılı bordroyu vermekle yükümlüdür. Bu tablo, iş kanununa göre düzenlenir. Şirketler tarafından, tüm çalışanlar için her ay ödenen ücretlerin dökümü bordroda yer alır. Yeni uygulama ile birlikte bordro işlemleri e-devlet üzerinden yapılıyor. Fakat E- devlet sistemi üzerinden yayınlanan maaş bordrolarından özel sektörde çalışanlar ve 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar yararlanamayacak. 

e-Bordro sorgulama işlemi için mobilden veya masa üstünden e-devlet uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. 

Sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonuna “Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti” yazdığınızda ilgili sayfa karşınıza çıkacaktır.

Açılan sayfada “e-Bordro Sorgulama” başlığı altında listelemek istediğiniz bordro döneminin yılını ve ayını seçmeniz gerekir.

Bu iki gerekli bilgiyi doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak oluşturulan belgeyi indirebilir ve dilerseniz çıktısını alabilirsiniz.

Ocak Ayı E-Bordro Nasıl Alınır? E-Devlet Üzerinden Kimler E-Bordro Alabilir?

e-Devlet Üzerinden e-Bordro Almak İçin Tıklayınız!

e-Bordro hizmetinden yararlanmak için 657 sayılı kanuna tabi memur, kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan olmanız ve maaşınızın Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden yatırılıyor olması şarttır.

4C sigortalı veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışanlar, e-bordro hizmetinden yararlanamazlar.

Eğer özel sektör çalışanı iseniz, e-bordro sisteminden faydalanmak için İnsan Kaynakları departmanı veya ilgili diğer bölümler ile iletişime geçip talepte bulunmanız gerekir.

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan e-Bordro sistemiyle kamu çalışanları maaş bilgilerini, çalışma saatlerini, fazla günlerini ve mesailerini içeren bir sistemdir ve resmi geçerliliği vardır.

Ocak Ayı E-Bordro Nasıl Alınır? E-Devlet Üzerinden Kimler E-Bordro Alabilir?

e-Bordro için gerekli olan tek şey, e-devlet şifresi ve TC Kimlik Numarası. e-Devlet şifresi olmayanlar, PTT’lerden ücreti karşılığı temin edebiliyor. e-Devlet sistemi üzerinden “Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti”ni tıklayarak e-bordroyu görüntülenebiliyor.

 

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Açık lise online sınav giriş ekranı: AÖL online sınav ne zaman bitecek?
Yorum Yap

Yorum Yap