Ödenmemiş Kredi Kartı Borcu Nasıl Sorgulanır?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Ödenmemiş Kredi Kartı Borcu Nasıl Sorgulanır?

+ - 0
Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı ödenmemiş kredi kartı borcu nasıl sorgulanır? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Ödenmeyen kredi kartı borçları kullanıcılar için tehlike arz etmektedir. Kredi kartı borcunun tamamı ya da asgarisi ödenmediğinde mevcut olan borca gecikme faizi uygulanır. Bu faiz uygulaması ödeme yapılana kadar devam eder. Dolayısıyla bu faiz yükü git gide artar. Üst üste üç kez kredi kartı borcu ödenmezse kart kullanıma kapatılır. Elbette, bu borç ödenerek kart tekrar kullanıma açılabilir.
Eğer kredi kartı kullanıcı 90 gün içerisinde ödenmezse yasal takip süreci devreye girer. İlk olarak banka kullanıcıya 7 günlük bir ek süre tanır. Kullanıcı bu ek süre içinde ödeme yaparsa yasal takip süreci başlamaz. Ancak; bu ek süre içinde her hangi bir ödeme yapılmazsa o halde yasal takip başlar.
Kredi kartı kullanıcısının dosyası avukata sevk edilir. Bunun dışında hukuk bürosuna da sevk edilebilir. Bu durum meydana geldiği zaman kullanıcı ve banka ilişkisi bir nevi kesilir. Zira, bu noktadan sonra kredi kartı sahibinin muhatabı söz konusu avukat ya da hukuk bürosudur. Tüm bunlar düşünüldüğünde kredi karı kullanıcılarının dikkatli olmaları gerekir. Borcun tamamı ödenemiyorsa asgari ücret ödenebilir.

Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Kredi kartları oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Durum böyle olunca kredi kartı borcu da önemli hale geliyor. Ödenmeyen kredi kartı borçları kullanıcılar için birçok sıkıntılı duruma neden olur. Kredi borcu öğrenmenin çeşitli yöntemleri mevcut.
Odenmemis-Kredi-Karti-Borcu-Nasil-Sorgulanir-6157175

Telefon Bankacılığı Yolu İle Kredi Kartı Borç Sorgulama

Kullanıcılar sahip oldukları kredi kartını aldıkları bankaların müşteri hizmetlerini ararlar. Bilindiği gibi her bankanın müşteri hizmetleri numarası farklıdır. Bağlı bulunan bankanın müşteri hizmetleri arandığında bazı kişisel bilgiler ve kredi kartı bilgileri verilir. Müşteri temsilcileri kısa süre içinde gerekli kontrolleri yaparak kişiye gerekli bilgiyi verirler.

İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı kullananlar bu kanal aracılığı ile de kredi kartı borç sorgulama yapabilirler. İnternet bankacılığı için bağlı olunan bankanın internet bankacılığına üye olunması yeterlidir. Basit birkaç adımla üyelik tamamlanır. Sistemin yönlendirmeleri ile kolayca kredi kartı borcu sorgulanabilir.

Yorum Yap

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.