1. Anasayfa
 2. Borç Sorgulama

Ogs Bakiye Sorgulama, Ceza Sorgulama

Ogs Bakiye Sorgulama, Ceza Sorgulama
ogs bakiye sorgulama ceza sorgulama
12

İlk olarak OGS ( otomatik geçiş sistemi ) hakkında genel bilgiler vererek sizlere yardımcı olalım. Daha sonra da ogs bakiye sorgulama işlemlerinden nasıl yararlanabileceğinizi ve bakiye yükleme işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini konusunda da bilgiler verelim.

OGS Hizmetleri

Genel olarak boğaz köprüleri ve otoyollarda, tesis edilmiş olan gişelerden, sensörlü okuma sistemi ile birlikte, etkilet kullanılarak rahat ve kolay geçişleri sağlamaktadır. Yani geçişlerde artık beklemek zorunda kalmadan, hızlı bir şekilde geçiş yapabileceksiniz.

Özellikleri Nelerdir?

Kullandığınız etiket ile birlikte, sistemin kuruluş amacına uygun olarak, bakiyeleriniz okunmakta ve sizlere geçiş hakkı sağlanmaktadır. Uzaktan siz seyir halindeyken okuma işlemi gerçekleştirilirken, gişede beklemek zorunda kalmadan geçiş hakkı kazanabileceksiniz.

Bahsettiğimiz OGS etiketlerinizi satın alırken, bir OGS numarası tahsis edilecektir. Bu numara ile birlikte, daha sonra ki bakiye yükleme işlemleriniz gerçekleştirilecektir. Eğer ki kredi kartlarınız ya da hesap kartlarınız ile ilişkilendirilirse, otomatik olarak bakiyeleriniz kartınızdan tahsil edilen ücretler ile yenilenebilecektir.

Bakiye Sorgulama

Her ne kadar sizler geçiş haklarınızı iyi biliyor olsanız da, bazı durumlarda, ogs bakiye sorgulama işlemlerine ihtiyaç duyulabilirsiniz. Bu konuda sizlere online web adresleri yardımcı olurken, plaka, TC kimlik numarası, sigorta, vergi ya da OGS, HGS numaralarınız ile bakiye sorgulama yapabiliyorsunuz. Tabi ki bankalarınız web adreslerinden de sorgulama yapabilmeniz mümkün olabiliyor. Bazı bankalar bu hizmetleri sizlere sunabilirken, müşteri numarası ve müşteri şifresi gerekebilmektedir. Bu bilgilere ise şuradan ulaşabilirsiniz.

OGS Bakiye Sorgulamak İçin BURAYA Tıklayın

Bankanız ile İletişim

Eğer ki daha önce müşteri şifresi ve müşteri numarası ile birlikte ödeme, sorgulama işlemi yapmadıysanız, kartınız internet bankacılığı işlemlerine kapalı olabilir. Bankanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Güvenliğiniz açısından şifre ve bilgilerinizi 3. Kişiler ile paylaşmamanız önerilir.

Ogs Ceza Sorgulama

Karayolları, köprü geçişleri, otoyol girişleri gibi pek çok noktada, geçiş sistemleri oluşturulmuştur. Bu ücretli geçişlerin bazılarında nakit ödeme artık kabul edilmezken, OGS bulundurmak zorunda olabilirsiniz. Bu durumda ise her daim içerisinde bakiye olan bir OGS etiketine sahip olmanız gerekiyor. Sizlerde OGS etiketlerinizi, bankalardan ya da PTT kurumlarından alabilirsiniz. Bazı bankalar OGS kartlarını ücretsiz olarak verirken, gişeden de bakiye yükleme işlemlerine olanak vermektedir. Elbette ki bazı durumlarda da ogs ceza sorgulama hizmetlerine ihtiyaç duyulurken, genel bilgiler şöyledir.

OGS Ceza Sorgulamak İçin BURAYA Tıklayın

Geçiş İhlali Sonrası

Eğer ki bir sebepten dolayı geçiş ihlali gerçekleştirdiyseniz, 2-3 iş günü içerisinde cezalar sisteme yansıtılacaktır. Online hizmetlerden OGS cezalarınızı ve geçiş ihlallerinizi sorgulayabilirsiniz. Bu cezalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, ceza sizlere ulaştırılması gerekmektedir. OGS’ye kayıt olduğunuz cep telefonu ve plaka numarası ile birlikte cezalarınız oluşturulacaktır. Eğer ki bu ceza, yasal olarak belirtilen süreçte ödenirse, % 25 kadar bir indirim kazanma şansı da ortaya çıkıyor. 

10 Kat İdari Para Cezası

Geçiş ihlalleri gerçekleştirildiğinde, bir sonra ki geçiş için 10 kat ücret tahsil edilebiliyor. Yine içerisinde uzun süre bakiye bulundurmayan OGS kartları ve hesapları iptal edilirse eğer, belirtilen süre içerisinde yeni abonelik oluşturulmadığı durumlarda da 11 kat ücreti uygulaması gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı ogs ceza sorgulama işlemlerinden sonra % 25 indirim hakkından yararlanabilmek için, en fazla 15 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir.

Ödeme Nasıl Yapılır?

Bakiyeleriniz bitti ve yeni bakiye yüklemek istiyorsanız, bankalar, PTT kurumları, ATM’ler, SMS yöntemi sizlere yardımcı olabilir. ATM’lerden PTT kartlarınızı ya da bankanız kartlarını kullanarak ödemeler, OGS ödemeleri menülerinden bu işlemler pratik bir şekilde gerçekleştirilebilecektir. Yine otomatik ödeme talimatı da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (12)

 1. Bu OGS hizmetleri ne zaman daha hızlı olacak acaba? Çok yavaş şu an.

 2. Bunlar ne işe yarıyor ki? Araştıran var mı? – Meraklı bir okur

 3. 08/04/2024

  Bakiye sorgulama ne kadar önemli? Ceza sorgulama da kaçınılmaz mı? Tartışalım!

 4. 20/03/2024

  Bu hizmetler ne zaman gelecek acaba? Gereksiz bekleme bitti artık!

 5. 22/02/2024

  OGS hizmetleri ne kadar kullanışlı gerçekten? Bana pek mantıklı gelmiyor…

 • Senin için belki mantıklı gelmiyor ama birçok insan OGS hizmetlerinden oldukça memnun. Belki bir şans vermelisin, beklentilerini aşabilir. Denemeden yargılamak doğru olmaz.

 • OGS hizmetlerinin kolaylığına karşı ceza sorgulamanın hakkaniyetini tartışalım mı? İyi mi, kötü mü?

 • 21/10/2023

  Bunlar ne işe yarar, gerçekten lazım mı? Kafam karışık şimdi!

 • Bence OGS hizmetlerinin özellikleri daha detaylı açıklanmalı, daha net olmalı.

 • Bu OGS hizmetleri ne zaman bitecek acaba? Bankayla iletişime geçmek zorunda mıyız?

  • 26/08/2023

   Bankadan OGS hizmetlerinin bitiş tarihini öğrenmek için doğrudan iletişime geçmek en mantıklı seçenek olabilir. Belki de bankanın müşteri hizmetleriyle konuşarak daha net bir cevap alabilirsiniz. Kolay gelsin!

 • OGS hizmetleri ile ilgili detaylar çok ilginç, farklı yorumlarınız var mı?

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir