1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Outer Wilds Sistem Gereksinimleri

Outer Wilds Sistem Gereksinimleri

featured

Outer Wilds

Outer Wilds Sistem Gereksinimleri

Outer Wilds açık dünya keşif aksiyon-macera indie görüntü oyunudur. Oyunda, lokal güneşin süpernova olup onları öldürmeden yalnızca 20 dakika evvel oyuncu karakteri kendilerini bir gezegende bulur. Oyuncu bu 20 dakikalık döngüyü daima tekrarlar, fakat sonraki oyunlarda sonucu değiştirmeye yardımcı olabilecek öğrenme detayları vardır. Oyun, 2015 Independent Games Şenlik Ödülleri’nde Seumas McNally Büyük Mükafatı ve Tasarım Harikalığı kazandı. Mayıs 2019’da Microsoft Windows, OS X ve Xbox One için piyasaya sürüldü.

Outer Wilds’te oyuncu karakteri roketinin yakınında bir gezegende kamp yapmaya başlayan bir astronottur. 20 dakika içerisinde, mahallî güneş süpernovaya gidecek ve oyun tıpkı anda başlayacaktır. Bu nedenle, oyuncu astronotun oraya nasıl ulaştığını, güneşin neden novaya gideceğini, Nomai’nin sırlarını, bu galaksiyi inşa eden uzaylı ırkını ve öteki bilgi ve sırları öğrenmek için “ilginç ve ağır galaksiyi” keşfetmeye teşvik edilir. Bu keşifler oyunun sonraki tekrarlarında kullanılabilir. Örneğin, roketi kullanmak için, oyuncu astronotu fırlatma kodlarının bulunduğu lokal bir gözlemevine yönlendirmelidir. Oyuncu bir oyunda bunu bir kere yaptıktan sonra, bu bilgiler müteakip oyunda değişmez, böylelikle bir sonraki oyunda, oyuncu gözlemevini atlayabilir ve roketi bilinen kodlarla derhal fırlatabilir. Galaksi, oyuncu oyuna her başladığında birebir 20 dakikayı tekrar etse de, bu dönem boyunca değişecek ve birtakım gezegen modüllerine sırf makul vakitlerde erişilebilecektir.

Oyuncu karakteri sıhhat ve oksijen sayaçlarına sahiptir ve karakter rokete geri döndüğünde yenilenir. Karakterin sıhhati yahut oksijeni tükenirse ölür, lakin ana gezegende tekrar doğar.

Outer Wilds Sistem İhtiyaçları

Asgarî Sistem İhtiyaçları:
 – İşletim Sistemi: Windows 7
 – İşlemci: Intel Core i5-2300 | AMD FX-4350
 – Bellek: 4 GB RAM
 – Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 560 | AMD Radeon HD 6870
 – Depolama: 8 GB

Önerilen Sistem İhtiyaçları:
 – İşletim Sistemi: Windows 10
 – İşlemci: Intel Core i5-8400 | AMD Ryzen 5 2600X
 – Bellek: 8 GB RAM
 – Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 | AMD Radeon RX 580
 – Depolama: 8 GB

Yorum Yap

Yorum Yap