1. Anasayfa
 2. Finans

Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır

Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır
Payoneer Hesap Acma
3

Payoneer hesap açma, pek çok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Fakat bu konuya giriş yapmadan önce, Payoneer’in ne olduğu hakkında bilgi vermek gerekir. Payoneer, Amerika merkezli bir finans şirketidir. Bu finans şirketi, 200 ve üzeri sayıdaki ülkeye para transfer işlemleri için hizmet veren bir şirkettir. Payoneer şirketi, müşterilerine online olarak finansal işlem yapma fırsatı sunmaktadır. Bu nedenle Payoneer, dünya çapında en çok kullanılan finans şirketlerinden bir tanesidir.

Payoneer, Paypal adlı finans şirketine benzer bir iş yapmaktadır. Paypal, dünya çapında en çok kullanılan finans şirketlerinin başında olduğu için, Payoneer de Paypal şirketi ile yakın hizmetler sunduğundan dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle ülkemizde Paypal’in hizmetini durdurmasından sonra Payoneer şirketi oldukça kullanılır bir hale geldi. Bunun sebebi, Payoneer şirketi ile birlikte tüm dünya ile kolaylıkla para transfer işlemi yapabilmektedir. Payoneer, hem ülkemizde hem de dünyada para transfer işlemlerinin kolaylıkla yapılabildiği en güvenilir platformlardan bir tanesidir.

Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır
Payoneer Hesap Açma

Payoneer Ne İçin ve Nasıl Kullanılır

Payoneer, pek çok alanda kullanılabilir bir platformdur. İnsanlar, yurt dışından herhangi bir şey sipariş ettiğinde ödemelerini Payoneer hesapları aracılığı ile kolaylıkla yapabilmektedir. Ayrıca, Payoneer platformu aracılığıyla insanlar yurt dışındaki başka kişilere ürün satabilmektedir. Bu nedenle Payoneer, başka ülkelerdeki insanlar ile ticaret yapabilmek için oldukça mantıklı bir seçenektir.

Payoneer platformu, pek çok kişi tarafından, kullanım kolaylığı için de tercih edilmektedir. Ülkemizdeki diğer bankalardaki gibi bir IBAN numarası, ad, soyad vb. bilgilere gerek dahi olmadan yalnızca bir referans numarası ile karşı tarafa para göndermek son derece kolaydır. Bu nedenle Payoneer, özellikle gençler tarafından çokça tercih edilen bir şirkettir. Ayrıca Payoneer şirketi, bu para transferlerinde kişilerden herhangi bir ücret talep etmeden kesintisiz bir şekilde para transferini gerçekleştirmektedir. Böylelikle şirket bu avantajları ile birlikte çokça müşteriyi firmasına çekmektedir. Tüm bu fırsatlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey bir Payoneer hesabı açmaktır.

Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır

Payoneer, Türkiye’de de kullanılabilir bir banka hesabıdır. Tek farkı, Amerika merkezli olmasıdır. Payoneer hesap açma işlemi, oldukça kolay ve hızlı yapılabilecek bir işlemdir. Payoneer hesabınızın olmasını istiyorsanız:

 • Payoneer sitesinin kayıt bölümüne girmelisiniz.
 • Kayıt sayfasına girdiğinizde size bireysel ya da şirket hesabı açma seçeneği sunulacaktır. Size uygun olan seçeneği işaretleyip devam etmelisiniz.
 • Daha sonra ad, soy ad, adres, telefon, mail adresi gibi kişisel bilgilerinizin istendiği bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu sayfadaki tüm boşlukları eksiksiz ve doğru olacak şekilde doldurmanız gereklidir. Fakat dikkat etmeniz gereken bir konu var: Bu bilgileri doldururken ç, ğ, ı, ö, ş, ü gibi Türkçe karakterler kullanmamanız gerekmektedir. Amerika merkezli bir şirket olduğu için bu karakterler sizin bilgilerinizin eksik olarak algılanmasına sebep olabilir.
 • Adres kısmında olabildiğince az noktalama işareti kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Oldukça kısıtlı olan adres doldurma yerinde mümkün olduğunca kısa ve öz bir şekilde adresinizi vermeniz gerekmektedir. Daha sonra İleri ye basıyoruz.
 • Karşımıza çıkan sayfada bizden en az 7 haneli olacak bir şifre istenmektedir. Bu şifreyi belirlerken en az bir rakam ve en az bir harf bulundurmanız gerekmektedir. Bunun sebebi, Payoneer hesabınızın şifrenizin güçlü olması gerektiğidir.
 • Daha sonra sizden kimlik bilgileriniz, T.C. numaranız gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgiler, resmi bir şirkette Payoneer hesap açma işlemini yaptığınız için sizin gerçek ve güvenilir bir kişi olduğunuzu kanıtlamak için önemlidir. Daha sonra İleri ye tıklıyoruz.
 • Kayıt işleminin son sayfasında sizden hali hazırda var olan banka hesabınızın bilgilerini paylaşmanız istenmektedir. Bu bilgileri paylaşmanız durumunda herhangi bir güvenlik sorunu oluşmayacaktır. Banka adı, hesap numarası, IBAN numarası gibi bilgilerinizi de girerek Payoneer platformunda hesap açma işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Payoneer şirketi, MasterCard şirketi ile anlaşmalı çalışmaktadır. Bu nedenle hesap açan müşterilerine bir Payoneer Kart göndermektedir. Bu kart, ön ödemeli bir MasterCard’dır. Payoneer Kart’ınız başvuru işleminizden yaklaşık 2 hafta sonra sisteme girmiş olduğunuz adrese gönderilecektir. Daha sonra bu kart ile Türkiye’de kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

Payoneer Kart Nedir, Ne İçin Kullanılır

Payoneer hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra 2 hafta içerisinde elinize gelmiş olan Payoneer Kart’ınız ile Türkiye’de para çekmeniz mümkündür. Bunun için TEB bankasının ATM’lerini kullanmak zorundasınız. Payoneer Kart’ınız ile birlikte, normal bir banka kartı ile yapabileceğiniz tüm işlemleri TEB bankası aracılığı ile yapabilirsiniz. Bu da demektir ki; Payoneer Kart’ınız ile birlikte Türkiye’de her bölgede kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Payoneer Kart’ın avantajlarından bir tanesi de Payoneer Kart ile TEB ATMlerinden 7 gün 24 saat para çekme ve para yükleme işlemlerini yapabilmenizdir. Bu işlem için TEB bankası ATMlerinden bir tanesine Payoneer Kart’ınızı takmalısınız. Daha sonra şifrenizi girdikten sonra para yatırma ve para gönderme seçeneklerinden birini seçerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Payoneer Kart’ın en güzel özelliklerinden birisi de, ATM üzerinden 50 dolar ile 10.000 dolar arasında oldukça yüksek miktarlarda para çekebilme şansınız olmasıdır. Günlük para çekme kotası oldukça yüksektir. Ya da ATM olmadan referans numaranız ile bir başka kullanıcı size para gönderebilmektedir.

Payoneer Kart’ın ön ödemeli bir MasterCard olduğunu belirtmiştik. Bu ön ödemenin yıllık 30 dolar olduğunu da söylemekte fayda vardır.

Payoneer ile Para Gönderme ve Alma

Payoneer hesabınıza para göndermek isteyen kişinin de bir Payoneer hesabının olması gerektiği unutulmamalıdır. Daha sonra para gönderecek kişi sizin referans numaranız ya da e mail adresiniz ile bu para gönderme işlemini kolayca yapabileceksiniz. Para gönderme limitinin en az 50, en yüksek 25.000 dolar olduğunu unutmamanız gerekir.

Payoneer şirketi, hesaptan hesaba para gönderimi yaparken yaklaşık 10 kuruş sizden para kesmektedir. Bu nedenle bu küçük miktarın büyük miktarlar olmaması için paranızı hesabınızda biriktirdikten sonra toplu olarak çekmenizi tavsiye ederiz.

Payoneer Hesabı ile Para Kazanma

Payoneer hesap açma işleminden sonra, bir Payoneer müşterisi olursunuz. Daha sonra Payoneer size, hiçbir bankanın sunmadığı harika bir teklifi sunmaktadır. Payoneer şirketini etrafınızdaki bir kişiye tavsiye ettiğinizde ve o kişi bir Payoneer hesabı açtığında şirket size 25 dolar hediye göndermektedir. Bu durum oldukça karlı bir durumdur. Bu nedenle Payoneer şirketini başka kişilere önerip bu kişilerin birer Payoneer hesabı açmasını sağlamak büyük paralar kazandırabilmektedir. 4 kişiye öneride bulunsanız 100 dolar kazanabileceksiniz. Bu oldukça iyi bir rakamdır. Bu işlemin gerçekleşmesi için üye olan kişi, kaydolurken sizi şirkete referans olarak göstermelidir.

Paypal şirketinin 2016 yılında ülkemizden hizmetini çekmesinin sonrasında Payoneer firması, ülkemizde oldukça popüler olmuştur. Popüler olma sebebi Payoneer hesabının kullanım kolaylığı, yurt dışı ve ülkemizde kullanılabilirliği ve para gönderme ve para alma işlemlerinin kolaylığıdır. Bu nedenle gerek ülkemizde gerekse dünyada Payoneer şirketi, son derece güvenilir ve herkes tarafından tercih edilir bir şirket haline gelmiştir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Bu yazıda Payoneer ile ilgili daha detaylı bilgiler olabilirdi, eksik kalmış gibi geldi.

 2. 03/01/2024

  Payoneer hesap açma konusunda daha detaylı bilgi verilmeli mi? Fikirleriniz neler?

 3. 04/12/2022

  Yurtdışından alacağım ödemeler için bir payoneer hesabı oluşturmam lazımdı. Bu yazı sayesinde kolayca hesap açtım. Emeğinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir