1. Anasayfa
 2. Bilgi

Plakadan Araç Borcu Sorgulama

Plakadan Araç Borcu Sorgulama
0

Plakadan araç borcu sorgulama, araç sahiplerinin sorgulatmak istedikleri araç ile ilgili borç bilgilerine ulaşmaları için pratik bir uygulamadır. Aynı zamanda ikinci el oto alım satımlarında müşteri satın alacağı aracın geçmişinde ödenmemiş vergi ya da sigorta borcu olup olmadığını bu sistem sayesinde öğrenebilmektedir.

E Devlet Araç Sorgulama Hizmeti

E devlet girişi ile araç sorgulama işlemlerini yaparak aracınızın bilgilerine ulaşabilirsiniz. E devlet girişi yapmak için gerekli olan TC kimlik numarası ve e devlet şifresidir. Giriş yaptıktan sonra sadece plaka bilgisini yazarak araç sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. yazımızın devamında yer alan linke tıklayarak e devlet araç sorgulama sayfasına yönlenecek siniz. Sorgulama sonrasında elde edeceğiniz bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz.

Plaka No, Aracın Markası, Araç Model Yılı, Araç Ruhsat Tarihi, Araç Tescil Birimi, Aracın Cinsi, Araç Renk 1, Araç Renk 2, Aracın Çalıntı olup olmadığı, Araçta Hak Mahrumiyeti olup olmadığı gibi bilgilere ulaşacaksınız.

E DEVLET ARAÇ SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

EGM Trafik Cezası ve Otopark Borcu Sorgulama

Aracınızın herhangi bir trafik cezası borcu yada otopark borcu olup olmadığını EGM borç sorgulama ile öğrenebilirsiniz. EGM borç sorgulama sayfasına giriş için herhangi bir şifreye ihtiyaç yoktur. Sayfada sizden istenen bilgiler Ad Soyad, TC Kimlik no ve Doğum Yılı bilgileri istenmektedir.

istenilen bilgiler doldurup doğrula butonuna bastıktan sonra karşınıza gelecek ekranda 4 tane değişik sorgulama başlığı ile karşılaşacaksınız. Yeni sayfada karşınıza çıkacak başlıkları şu şekildedir.

Araç plakasına yazılan ceza sorgulama, Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama, Tüzel kişi ceza sorgulama, Otoparka çekilen araç sorgulama

Bu başlıklardan size uygun olanı seçerek sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.

EGM BORÇ SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir