1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Prince of Persia The Forgotten Sands Sistem Gereksinimleri

Prince of Persia The Forgotten Sands Sistem Gereksinimleri

featured

Prince of Persia The Forgotten Sands

Prince Of Persia The Forgotten Sands Sistem Gereksinimleri

Prince of Persia: The Forgotten Sands, 18 Mayıs 2010’da Kuzey Amerika’da ve 20 Mayıs’ta Avrupa’da yayımlanan Ubisoft tarafından üretilen çok platformlu bir görüntü oyunudur.

Oyunlar Prince of Persia: The Sands of Time’ın başlattığı öyküye geri dönüş manasına geliyor. Aslında Prince of Persia: The Forgotten Sands, farklı öykü sınırlarına sahip dört başka oyunun ismi.

The Forgotten Sands, tüm büyük oyun platformlarında mevcuttur ve Ubisoft’un bir basın açıklamasına nazaran, “…orijinal serilerdeki en sevilen ögelerden birçoğunun yanı sıra yeni oyun inovasyonlarını” içerir. DS, PSP ve Wii sürümleri farklı olarak geliştirildi ve Xbox 360, PlayStation 3 ve Windows sürümlerinden farklı oyun özelliklerine sahiptir. Ubisoft’un Uplay özelliği ile oyuncular Assassin’s Creed II’nin ana karakteri Ezio’nun kilidini açabilir.

PS3 / Xbox 360 / PC oyununda, Prens oyun boyunca yeni güçler öğrenir. En büyük yeni özellik, Prens’in savaşlardaki kabiliyetini artıran ve erişilemeyen alanlara erişmesine müsaade veren, güçlendiriciler üzere davranan temel güçlerin eklenmesidir. Oyunda dört ana güç vardır: Ateş, Buz, Rüzgar ve Toprak. Her biri, savaş sırasında su çeşmelerini “sağlamlaştırma” ve onları tırmandırılabilir sütunlara dönüştürme yeteneği üzere farklı bir güce dönüşür. Bu temel güçlerin yanı sıra, Prens’in Razia’dan yeteneklerini geliştirmek için satın alınabilecek küçük güçler de var. Bu küçük güçler ortasında bir kalkan ve küçük kasırgaları toplama gücü bulunur. Oyunda dövüş, Sands of Time’da bulunan dövüş mekaniğine emsal. Prens, bir savaşta birden fazla düşmanla savaşabilir. Uğraşın değerli bir kısmı “kalabalık kontrolü” ve kaçan düşmanların yanı sıra kombolardır. Engelleme yoktur ve süratli vakit olayları sadece oyunda işverenleri bitirmek için kullanılır.

Prince of Persia: The Forgotten Sands Sistem İhtiyaçları

Asgarî Sistem İhtiyaçları:
 – İşletim Sistemi: Windows XP (SP3) / Windows Vista (SP2) / Windows 7
 – İşlemci: 2.6 GHz dual-core Intel Pentium D yahut AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.2 GHz Intel Core 2 Duo yahut AMD Athlon 64 X2 4400+ ya da daha yüksek)
 – Bellek: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista, Windows 7 (2 GB / 4 GB önerilir)
 – Ekran Kartı: Shader Model 3.0 ile 256 MB DirectX 9.0c–uyumlu yahut daha yüksek (512 MB önerilir)
 – DirectX: Sürüm 9.0c
 – Depolama: 8 GB
 – Ses: DirectX 9.0c–uyumlu ses kartı (5.1 ses kartı önerilir)

Yorum Yap

Yorum Yap