1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Profesörün elektrik ve akaryakıt zammını savunma biçimi stüdyodaki diğer konukları da şaşırttı

Profesörün elektrik ve akaryakıt zammını savunma biçimi stüdyodaki diğer konukları da şaşırttı

featured

HaberTürk ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programına katılan akademisyen yazar Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, son zamanlardaki yapılan zamlara ve enflasyona ilişkin yorumlarıyla gündem oldu.

TÜRKİYE’DE BENZİNİN AVRUPA’YA GÖRE DAHA UCUZ OLDUĞUNU ANLATTI

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye’de benzine yapılan zammı Hollanda, İspanya ve Almanya ile karşılaştırarak Türkiye’deki kullanıcılara benzinin daha ucuza satıldığını ve vatandaşa benzin konusunda Avrupa ülkelerinden daha az maliyet bindiğini söyledi. Profesör, “Hollanda’da 1 litre benzin 1.96 euroya çıkmış, İspanya’da 1.48 euro, Almanya’da 1.66 euro, Türkiye’de 0.89 euro” dedi.

DİĞER KONUKLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bu sözler üzerine başta programın moderatörü Hülya Hökenek olmak üzere konular da tepki gösterdi. Nagehan Alçı’nın da aralarında bulunduğu konuklar, Hacısalihoğlu’na “Bu kıyas doğru bir kıyas değil. Onlar kendi paraları ile yapılıyor. Paraları bizim 15 katımız daha değerli” ifadeleri ile karşı çıktı.

Bunun üzerine Hacısalihoğlu, “İstatistikte her şey kıyaslanabilir” şeklinde konuştu.

Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Yüzde 50 zamla 4.253 liraya çıktı! İşte yeni asgari ücretle ilgili tüm merak edilenler
Yorum Yap

Yorum Yap