1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. PTT Sosyal Yardım Başvurusu ve İşsizlik Maaşını Eve mi Getirecek?

PTT Sosyal Yardım Başvurusu ve İşsizlik Maaşını Eve mi Getirecek?

ptt sosyal yardim basvurusu ve issizlik maasi
Ptt Sosyal Yardım Başvurusu Ve İşsizlik Maaşını Eve Mi Getirecek?

İşsizlik maaşı alan ve almak isteyen birçok vatandaş, işsizlik maaşı nasıl alınır? PTT sosyal yardım başvurusu ve işsizlik maaşını eve mi getirecek? Sorularına cevap aramaktadır. PTT üzerinden işsizlik maaşı nasıl alınacak? İşsizlik maaşını nedir? Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?
İşsizlik maaşı genel itibari ile sigortalı olan işsizlere yasaların belirlemiş olduğu ölçütler dikkate alınarak işsiz kaldıkları dönem içerisinde belirli bir süre ve belirli bir miktar yapılan ödemelere denir. İşsizlik maaşı PTT üzerinden alınacak iddiaları ile birlikte hemen hemen herkes işsizlik maaşının nereden ve nasıl alınacağını sormaya başlamıştır.

PTT Sosyal Yardım Başvurusu ve İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?

İŞKUR üzerinde kayıtlı olan ve maaşını alamayan çoğu insana, kayıtlı olan cep telefonları aracılığı ile bir kısa mesaj ile PTT internet sitesine doğrudan giriş yapabilecekleri bir bağlantı gönderecekleri söylenmiştir. Gönderilmiş olan bu bağlantı ile kişi giriş sağlayarak orada bulunan formu dolduracaktır.

Doldurmuş olduğu form sayesinde hak sahibinin ödeme bedelinin ve sisteme kayıtlı olduğu adresi üzerine PTT bank hesabına doğrudan ya da kendi bankasına göndereceği belirlenmiştir.

Ayrıca 2020 yılına ait olan işsizlik sigortası için işsizlik maaşı hak sahibi olan vatandaşların Aile Çalışma ve Sosyal Bakanlığına bağlı olan ALO 170 numaralı hatla iletişime geçerek dilerlerse covid-19 salgını nedeni ile PTT üzerinden alabilecekleri maaşlarını kendi adreslerine iletilecektir.
Ptt Sosyal Yardım Başvurusu Ve İşsizlik Maaşı

Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım için PTT üzerinden başvuru yapmaya gerek yoktur. Sosyal yardım alabilecek olan kişiler devlet tarafından sınıflandırılmış ve o vatandaşlara sosyal yardımlar direkt olarak herhangi bir kamu bankası aracılığı ile yapılabilecektir. Sosyal yardımdan faydalanacak olan kişiler şu şekildedir:
          65 yaşını doldurmuş ve muhtaç olan kişiler
          Yardıma muhtaç asker aileleri
          Yardıma muhtaç olan asker çocukları
          Hiçbir ek geliri olmayan vatandaşlar ve kimsesizler
          Eşi vefat etmiş ve herhangi bir geliri bulunmayan kadınlara
          Öksüz yetim yardımları
Yukarıda saymış olduğumuz kişiler PTT üzerinden yada herhangi bir kamu bankası üzerinden kendilerine yatan sosyal yardım parası olan 1000 lirayı herhangi bir başvuru yapmadan çekebilecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap