1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. Sağlık Bakanlığı 40 memur alımı yapacağını duyurdu! Sınav başvurusu ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 40 memur alımı yapacağını duyurdu! Sınav başvurusu ne zaman?

featured

T.C. Sağlık Bakanlığı, 30 Ocak 2022-18 Şubat 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak giriş (sözlü) sınavı ile 40 adet müfettiş yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin tüm esasları adaylar ile paylaşan kurum, en az 80 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıca başvuruda bulunmak isteyen adayların en az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor. Peki Sağlık Bakanlığı müfettiş yardımcısı yardımcısı alımı başvuruları nasıl yapılacak?

T.C. Sağlık Bakanlığı 40 müfettiş yardımcısı alımı başvuru tarihleri arasında e-Devlet – Sağlık Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı personel müfettiş yardımcısı yardımcısı alımı başvuruları 27 Aralık 2021 tarihinde saat 00.01’de başlayıp, 09 Ocak 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 

b) En az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

 c) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış KPSS sonuçları esas alınmak kaydıyla; KPSSP9, KPSSP11, KPSSP28, KPSSP33, KPSSP38, KPSSP43, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puan almış olmak. 

ç) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinden sonra doğanlar) 

d) Adli sicil yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak. e) Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak

RESMİ İLAN METNİ

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap