1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Sağlık çalışanları ile görüşen Kılıçdaroğlu’ndan hükümete 7 maddelik çağrı: Bu talepleri çözün, varsın oyları sizin olsun

Sağlık çalışanları ile görüşen Kılıçdaroğlu’ndan hükümete 7 maddelik çağrı: Bu talepleri çözün, varsın oyları sizin olsun

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bütçe konuşmasının ardından sosyal medya hesabından sağlıkçılarla görüşmeye gideceğini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu mesajında “Bütçe konuşmamdan sonra sağlıkçılarımızla son gelişmeleri konuşmaya gidiyorum. Sağlıkçılarımızın başımın üstünde yeri var. Müsterih olsunlar, çözülecek her şey ve ülkemizde kalacaklar. Ülkemizin onlara ihtiyacı var” ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, mesajında “#40BinAtamayiYapKilicdaroglu” etiketine de yer vermişti.

Sağlık Çalışanları Ile Görüşen Kılıçdaroğlu'Ndan Hükümete 7 Maddelik Çağrı: Bu Talepleri Çözün, Varsın Oyları Sizin Olsun

“BU TALEPLERİ HEMEN ÇÖZÜN, VARSIN SAĞLIKÇILARIN OYLARI SİZİN OLSUN”

Kılıçdaroğlu, sağlık personelleriyle yaptığı görüşmenin ardından hükümete seslenerek sağlık çalışanlarıyla ilgili 7 talep paylaştı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sağlıkçılarımızla konuştum. Mücadelesini vereceğim talepleri aşağıda paylaşıyorum. İktidara da buradan sesleniyorum: Bu talepleri hemen çözün, varsın sağlıkçıların oyları sizin olsun. Sağlıkçılarımız müsterih olsun, yapmazlarsa, iktidara geldiğimizde sorunları biz çözeceğiz!” ifadelerini kullandı.

İŞTE 7 MADDELİK TALEP LİSTESİ

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı 7 maddelik talep listesinde şunlar yer aldı:

  • Söz verdiğiniz gibi sağlık personeli atamalarını yapın. Atama kılavuzunu hemen yayınlayın.
  • Ücretleri hemen düzeltin.
  • Adaletsiz performans kesintilerini durdurun. Kriterleri hakkaniyetli hale getirin, sağlıkçılarla kriterler konusunda el sıkışın.
  • Ödeme planlarını şeffaflaştırın.
  • Çalışma saatlerini insancıl hale getirin. Çalışma saatleri hukuken bu ülkede nettir. Kanunlara uyun.
  • Sağlıkçılar arasında ayrım yapmayın. Ek ödeme, risk tazminatı ve benzeri düzenlemelerden tüm sağlıkçıları faydalandırın. Tazminatları ödeyin, haklarını verin.
  • Yükselme kriterlerini şeffaflaştırın.

Sağlık Çalışanları Ile Görüşen Kılıçdaroğlu'Ndan Hükümete 7 Maddelik Çağrı: Bu Talepleri Çözün, Varsın Oyları Sizin Olsun

Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sağlıkçılarımız özellikle Covid -9 sürecinde bizim baş tacımız oldu. Ülkemizde her zaman onurla,gururla iftihar edeceğimiz insanlar onlar. İktidar, muhalefet …kim olursa olsun el üstünde taşımaları gereken bir kurum sağlık sektörü ve sağlıkçılar. Unutmayalım ki sağlık olmadan hiçbirşeyin önemi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir