Şef Danilo Zanna Kimdir? Şef Danilo Zanna’nın Acı Günü

sef danilo zanna kimdir
Şef Danilo Zanna Kimdir?

Ünlü İtalyan şef danilo zanna acı bir olay ile bugün haber gündemlerine düştü. Alınan son dakika bilgisine göre ünlü şef Danilo Zanna’nın babası İtalya’da yaşamını yitiridi.

İnstagram’dan Duyurdu

MasterChef yarışmasının jurilerinden biri olan Danilo Zanna’nın babası Armondo İtalya’da hayatını kaybetti. Ünlü şef danilo zannaİnstagram hesabından haberi şöyle duyurdu:
“Kalbim acılar içinde, maalesef babamı dün kaybettik. Bana bir erkeğin değerlerini, yaşama saygı duymayı ve sevgiyi öğreten insan babamdı. Şimdi uyuduğu yerde dinlenecek ve sonsuza dek kalbimizde yaşayacak.”

Danilo Zanna Kimdir?

şef danilo zanna, 15 Nisan 1982 yılında İtalya’da doğdu. Küçük yaşta, aile restoranında çalışarak mutfak kariyerine başladı. Ülkesinde gastronomi okuyan Danilo, gezi amaçlı geldiği Türkiye’de hayatının aşkını bulunca, kalmaya karar verdi.
İtalyan yemeklerini tanıtan workshoplar ve gastronomi öğrencilerine danışmanlıklar yapan Danilo, bir çok televizyon programı ve film projesinde yer aldı. Elin Oğlu, Görümce, Lezzet Akademisi, Derya’nın Dünyası, Lezzetin Şarkısı, İtalyan İşi bu projelerden bazıları.
2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile nikah masasına oturan Danilo. 2013 yılında oğlu Zeno Tibet dünyaya geldi. 2019 yılında MasterChef juriliği ile bütün Türkiye’nin tanıdığı bir isim haine geldi.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version