1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Şef Ömür Akkor kimdir? Ömür Akkor evli mi, kaç yaşında, nereli? İşte, kitapları

Şef Ömür Akkor kimdir? Ömür Akkor evli mi, kaç yaşında, nereli? İşte, kitapları

featured
Şef Ömür Akkor Kimdir? Ömür Akkor Evli Mi, Kaç Yaşında, Nereli? İşte, Kitapları

Kitapları ile ‘Dünyanın en iyisi’ seçilen Ömür Akkor, Masterchef yarışmasına da sık sık konuk olarak dahil oluyor. Kaleme aldığı yayımlanmış 28 kitabı bulunuyor. Akkor, kitaplarında Anadolu ve Türk mutfağına dair ayrıntılara yer vermiştir. Ünlü şef Anadolu’nun tüm lezzetlerini tatmak ve anlamak için uzun yolculuklar yapmıştır. İşte, Şef Ömür Akkor hayatı ve kitapları…

Şef Ömür Akkor Kimdir? Ömür Akkor Evli Mi, Kaç Yaşında, Nereli? İşte, Kitapları

ÖMÜR AKKOR KİMDİR?

Akkor, 1975 yılında Kilis’te dünyaya geldi. Uludağ Üniversitesi’nde İktisat okudu. 5 yıl Bursa‘nın ilçe ve köylerinde yemekleri kayıt altına aldı.

Anadolu’nun malzeme envanteri ve yemekleri için 25 yıldır Türkiye’yi il il ve ilçe ilçe gezip 35.000 km yol yapmıştır. Alacahöyük kazı evinde 7 yıl Prof. Dr. Aykut Çınaroğlu ile beraber çalışmış ve arkeoloji disiplini almıştır. Anadolu ve Türk mutfağını anlattığı 28 adet kitabı ve 200’ü aşkın makalesi vardır. 2012, 2015, 2016 yıllarında yazdığı kitaplar Gourmand Cookbook Awards tarafından farklı kategorilerde ”best in the world” (dünyanın en iyisi) seçilmiştir. Zennup 1844’ün kurucu ortağı ve mutfak şeflerinden biridir. Kitaplarından bazıları şöyle: 

Şef Ömür Akkor Kimdir? Ömür Akkor Evli Mi, Kaç Yaşında, Nereli? İşte, Kitapları

Zennup 1844
Türkiye Gastronomi Astlası
Selçuklu Mutfağı
Yumurtalı Tarifler
Şekersiz Tatlılar
Pratik Tarifler
Bursa Mutfağı
Ayet ve Hadisler Işığında İlk Dönem İslam Sofrası
Türk Mutfağından Pratik Tarifler

İçeriği Kaynağından oku: Milliyet

Not : Bu içerik Milliyet internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap