1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Sekiz mevsim

Sekiz mevsim

featured

Rus asıllı keman virtüözü Yury Revich, Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’i ile Astor Piazzolla’nın Buenos Aires’in ‘Dört Mevsimi eserini harmanladığı, ‘8 Mevsim (8 Seasons)’ projesiyle İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. İBB Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda 19 Aralık’ta gerçekleşecek konserde Revich’e, CRR Genç Oda Orkestrası eşlik edecek.
Avrupa’nın en prestijli klasik müzik ödüllerinden biri olan ICMA’yı getiren ‘8 Mevsim’de, Vivaldi’nin İtalyan fırtınalarıyla, Piazzolla’nın tutkulu ritimleri harmanlanıyor. Virtüöz, “Dört Mevsim’ konser repertuarımın temeli ve vazgeçilmezlerinden biri. Benim için önemli olan, bu muhteşem müzikal tuvalin arkasındaki hikâyemi anlatmak. Eseri icra ederken rüzgârın geldiğini hissetmem, dinleyene de hissettirmem gerekir” dedi.

İçeriği Kaynağından oku: Milliyet

Not : Bu içerik Milliyet internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap