1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Seren Serengil ‘skandal’ diyerek açıkladı

Seren Serengil ‘skandal’ diyerek açıkladı

featured

Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası ‘Dumping sendromu’na yakalanan Seren Serengil, geçen hafta bir operasyon daha geçirmişti. Sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Serengil, “Midemi almışlar, bu bir skandal!” diyerek, daha önce yanlış ameliyat kurbanı olduğunu açıkladı.

2016’da midesinden ameliyat olan ardından da hızla kilo vermeye başlayan Seren Serengil
, sıkıntılı dönemden geçiyor. ‘Dumping sendromu’yla mücadele eden sunucu, karaciğer, pankreas ve böbreklerinin iflas etmek üzere olduğunu söylemişti.

Geçen hafta ameliyat olan Serengil, önceki gün tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

Seren Serengil ‘Skandal’ Diyerek Açıkladı

“MİDEMİ ALMIŞLAR, BU BİR SKANDAL!”

Seren Serengil, geçirdiği operasyonun ardından sunuculuğunu yaptığı programa telefonla bağlandı.

Serengil, “Aylardır ameliyatı bekliyordum. Çünkü İzmir’deki doktorum mide küçültme ameliyatı videosunu bir türlü vermiyordu. Neden kaçtıklarını anlıyoruz. Bütün organlarım yapışmış. Ameliyatım 6 saat sürecekti ama operasyonu geçiremedim. Çünkü midem yok. Bu, skandal bir durum. Doktorum şunu söyledi: ‘Böyle bir ameliyat 70 kiloda bir insana yapılamaz ve alt midenizi bulamadık.’ Organım yok. 3-5 kilo daha almak zorundayım” dedi.

DUMPİNG SENDROMU NEDİR?

Dumping sendromu, mide baypas ameliyatı geçirmiş hastalarda ortaya çıkabilen bir metabolik komplikasyondur. Bu ameliyat sonucunda mide çok küçülmüş ve bağırsağın ortasına doğrudan bağlanmış olduğu için yüksek ve basit şeker içeren besinlerin tüketilmesi durumunda (meyve suları, kola gibi) rahatsız edici belirtiler ortaya çıkabilir. Yemeklerden yarım saat sonra karında şişlik, çarpıntı, halsizlik ve bulantı biçiminde veya yemeklerden iki üç saat sonra terleme, titreme ve hipoglisemi gibi belirtilerle ortaya çıkabilir. Bu sendromu önlemek için yüksek lif ve proteinli ve kompleks karbonhidratlı besinler tercih edilmelidir. Özellikle vitamin ve mineral eksiklikleri, hipoglisemi ve ‘dumping sendromu’ sanıldığından daha yaygındır.

İçeriği Kaynağından oku: Sözcü

Not : Bu içerik Sözcü internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap