1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sigortalarda İndirim Oldu

Sigortalarda İndirim Oldu

sigortalarda indirim oldu
Sigortalarda İndirim Oldu

Türkiye’deki sigorta şirketlerinin tamamına yakını karayolları zorunlu mali sorumluluk sigortası (trafik sigortası) ile isteğe bağlı olan yine araçlar için yapılan kasko sigorta poliçelerinde indirime gitti.
Covid-19 sebebi ile evlerinden çıkmayan insanlar zorunlu olan ve vadesi gelen trafik poliçelerini ve zorunlu olmayan kasko poliçelerini yeniden kestirmemeye başladı
Sigorta şirketleri Nisan ayında daralan iş hacmi yüzünden tüm poliçelerde %30 a varan indirim yapmaya başladı. Sigorta şirketlerinin çoğu taksit sayısını arttırdı.

Trafik Poliçeleri Yenilenmedi

Yılın 3. Ayında Türkiye’de ilk covid-19 vakaların görülmesi birçok sektörü farklı açılardan etkilemeyi sürdürüyor. Sağlık sigortasında yeniliğe giden sigorta şirketleri covıd-19 un tedavi edilmesi ile ilgili teminatları da poliçelerine fiyat eklemeden almıştı. Aynı zamanda özellikle kasko ve trafik sigorta poliçeleri için özellikle nisan ayı poliçelerinde %20-%40 civarında iş kaybı olması sigorta şirketleri arasında fiyat indirimine sebep oldu.
Karayolları zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçelerini (trafik) yeniden yaptırmayan 380.000 (üçyüzseksenbin) civarında araç olduğu bilinmektedir. Bunun sebebinin ekonomik endişe ve araçların trafiğe çıkarmayan insanların risk altında olmayacağını düşünmesi.
Yorum Yap

Yorum Yap