1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sokağa Çıkma Yasağında Taksiler Bedava mı? Sağlıkçılar Bedava mı Binecek?

Sokağa Çıkma Yasağında Taksiler Bedava mı? Sağlıkçılar Bedava mı Binecek?
sokaga cikma yasaginda taksiler bedava mi
Sokağa Çıkma Yasağında Taksiler Bedava Mı?

İstanbul valiliğinden gelen son dakika açıklamasına göre sokağa çıkma yasağında taksiler bedava mı?Sağlık çalışanlarına verilen hizmet devam ediyor. 1,2 ve 3 Mayıs tarihlerinde yürürlüğe girecek sokağa çıkma yasağında taksi ana tasarısı ne, nasıl uygulanacak?

Sokağa Çıkma Yasağında Taksiler Bedava mı? Sağlıkçılar Bedava mı Binecek?

Taksiler Ücretsiz mi Olacak?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sağlık çalışanlarına verilen önemin vurgulandığı bir kolaylaştırmaya imza attı. Sokağa çıkma yasağı nedeni ile normal şartlarda kapalı olan taksiler, sağlık çalışanları için 12.500 adet taksi İstanbul sınırlarında sokağa çıkma yasağında sağlık çalışanlarını taşımak için görevde olacak. İstanbul dışında ki şehirlerdeki yürürlük şu anlık bilinmese de İstanbul Valisi’nin açıklamasına göre BiTaksi uygulaması da sağlık çalışanlarına ücretsiz seferlerini başlatacak. Taksi firmalarından Havalimanı Taksi, ücretsiz taşıma uygulamasında gönüllü olarak İstanbul’daki sağlık çalışanlarını taşıyacağını duyurdu.

Ankara, İzmir ve Diğer Şehirlerde Taksiler Ücretsiz mi?

İstanbul Valisi tarafından açıklanan bilgi, tüm sağlık çalışanlarını memnun etse de İstanbul dışındaki durum merak konusu oldu. Şu anlık diğer şehirlerde olan sağlık çalışanlarının ulaşımı konusunda net bir bilgi olmasa da, Mersin ve Adana gibi şehirler sağlık çalışanlarına özel dezenfekte edilmiş servisler ile adresinden alarak hastanelere götürdüğü biliniyor. Sağlık çalışanları diğer şehir belediyeleri ve valiliklerden de böyle bir kolaylık yapılmasını bekliyor. Bu sayede hastalığı bulaştırmadan evine gidebilecekleri gibi birçok şehir sağlık çalışanlarına otel de kiralamıştı.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap