1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Solunum Cihazını Üretmeyi Başardık

Solunum Cihazını Üretmeyi Başardık

solunum cihazini uretmeyi basardik
Solunum Cihazını Üretmeyi Başardık

Bugün itibariyle açılışı yapılan Başak Şehir Hastanesinin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferans aracılığı ile katıldı. Açılışta bulunan isimlerden biri de Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, yerli solunum cihazı hakkında bilgilendirme yaptı.

Sayın bayraktar: “Bu cihazın üretme fikri bir ay önce atıldı. Genç kardeşimiz bir girişimci olarak 5 yıldır bu cihaz üzerine çalışıyordu ve 12 adet üretmişti” diye ifade ederken yerli üretime başlamadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a danıştıklarını ve Cumhurbaşkanı’nın da kendilerini desteklediğini ve üretim sürecinde de takipte kaldığını ifade etti.

Solunum cihazları çok önemli

Selçuk Bayraktar, solunum cihazlarının önemine vurgu yaptı. Korona Virüsünün ortaya çıkmasıyla solunum cihazlarının önem kazandığını ve akut hastalıkların tedavisinde dünyanın bu cihazın peşine düştüğünü belirtti. Cihazın parçalarının satışına yasak koyulması, tamamen yerli ve hızlı bir şekilde üretildi.

Teslimatı Bugün Yapıldı

Türk Mühendisleri tarafından tamamen yerli olarak üretilen solunum cihazlarının teslimatı bugün itibari ile yapıldı. “film gibi” ifadesini kullanan Sayın Bayraktar: “zorlu bir süreç oldu ama çocuklarımıza anlatacak güzel bir anımız oldu” diye de ekledi.
Yorum Yap

Yorum Yap