1. Anasayfa
 2. Bilgi

Son Yılların En iyi Macera Filmleri

Son Yılların En iyi Macera Filmleri
arketip

Keyifli Zaman Geçirmek İsteyenler İçin Macera Filmi Önerileri

Bu listede sizlere herkesin beğenerek izlediği en iyi macera filmleri önerileri yapacağız. Bu önerileri yaparken hem yeni filmlerden hem de eskilerinden bahsedeceğiz. Bu filmler bizde son 10 yılın en iyi macera filmleri. O yüzden bu filmleri sizlerle de paylaşmak istedik.

Macera filmleri genellikle aksiyon türüyle birliktedir. Ancak kendi başlarına da bir kategori olabilirler. Bu filmler son yıllarda, teknolojinin de artmasıyla oldukça popüler hale gelmiştir. Aslında listemizden kısaca son yıllarda çıkmış aksiyon macera film önerileri listesi diye bahsedebiliriz.

Tekrar Tekrar İzleyeceğiniz Macera Filmi Önerileri

Macera Filmleri
Macera Filmleri

Bu listemizi, en iyi macera filmleri 2023 listesi olarak düşünebilirsiniz. Ancak içerisinde geçmiş yıllarda çıkan filmlerde yer almaktadır. Macera filmlerini kısaca ana karakterin bir oraya bir buraya savrulduğu olaylar olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda bu filmler konusu bakımından da birçok temayı kapsarlar.

Bu temalardan bazıları; uzay, kayıp şehirler, yapay zekâ, animasyonlar ve dünyanın sonudur. Ancak tabi ki de konusuna göre bu temalar çeşitlenebilir. Son 10 yılın en iyi macera filmleri listesine hazır mısınız? Hadi gelin listemizde yer alan en iyi filmler olan filmlere birlikte bakalım.

Son Yılların En İyi Macera Filmleri

1-) Marslı

Marsli
Marsli

Türkiye’de 2015 yılında vizyona giren bu filmin teması Mars gezegenidir. Filmde, gezegene keşif düzenleyen bir grup astronot dönüş sırasında problem yaşamaktadır. Aralarından Mark isimli astronot dönüş sırasında çıkan bir kum fırtınasında ekipten kopar. Uyandığında ise oksijeni tükenmek üzeredir. Acaba Mark eve dönebilecek midir?

Film 2016 yılında en iyi aktör ve en iyi film müziği ödüllerini almıştır. Ayrıca bu film çıktığı yıldan günümüze kadar kızıl gezegen hakkında merak uyandırmıştır. Filmin başrollerinde: Matt Damon, Jessica Chastain, Kate Mara ve Chiwetel Ejiofor gibi isimler yer almaktadır. En iyi macera filmleri listemizin 1 numarası olan filmin yönetmeni Ridley Scott’tur.

Marslı | Türkçe Dublajlı Fragman #2 | 2015 | TME Films02:50Youtube video: Marslı | Türkçe Dublajlı Fragman #2 | 2015
TME Films

2-) Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yuzuklerin Efendisi
Yuzuklerin Efendisi

Macera filmi önerileri listesi yapıp da bu seriden bahsetmemek olmaz. Aramızda bu seriyi bilmeyen kimse kalmadı eminiz. Ama bu film serisi tekrar tekrar izlenmeye değer bir seridir. Hepsine hükmedecek tek yüzüğün maceralarını anlatan bu seri dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

Filmin oyuncu ve yönetmen kadrosu tabiri caizse şampiyonlar ligi gibidir. İlk defa 2001 yılında Yüzük Kardeşliği filmiyle hayatımıza giren bu serinin yönetmeni, Peter Jakson’dur. Oyuncu kadrosunda ise; Elihah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom ve Sean Astin gibi efsane isimler bulunmaktadır. J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan bu hikâye macera filmleri arasında özel bir yere sahiptir.

3-) Hobbit Serisi

Hobbit
Hobbit

Yüzüklerin Efendisi Serisi’nden bahsettikten sonra bahsedilecek en iyi film tabi ki de Hobbit Serisi’dir. Bu seri aslında bir devam serisi gibi çıksana işin aslı öyle değildir. Hobbit serisinin ilk filmi olan Beklenmedik Yolculuk filmi 2012 yılında vizyona girmiştir. Ancak bu film Frodo’nun amcası, Bilbo’nun yüzüğü bulmasını konu edinmektedir. En iyi macera filmleri listemizde olmazsa olmaz filmler arasındadır.

Bu seri sadece macera aksiyon filmleri arasında değil diğer konulu filmler arasında da önemli bir yerdedir. Filmdeki özel efektler ve sahneler büyüleyicidir. Ayrıca filmin yönetmeni yine Peter Jackson’dur. Filmin oyuncu kadrosunda ise yine hepimizin bildiği isimler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Marti Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch gibi isimlerdir.

4-) Jumanji Serisi

Jumanji
Jumanji

En iyi macera filmleri listemizin sıradaki filmi ise oyun severler için geliyor. Bu film serisi farklı yıllarda bir video oyunun içerisine sıkışmış bir grup arkadaşın maceralarını anlatıyor. Bu inşalar bir evin bodrum katında buldukları bir video oyunun içerisinde giriyorlar. Bundan sonra ise macera başlıyor. Her biri farklı karakter ve güçlere sahip oluyorlar.

Filmin amacı oyunu kazanarak bitirmek. Bu yüzden de her filmde farklı karakterler ve olaylar bizi bekliyor. İlk defa 1995 yılında vizyona giren filmin oyuncu kadrosu zaman içerisinde değişmiştir. Ana karakterler arasında; Dwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart ve Jack Black gibi isimler bulunmaktadır. Bu film kesinlikle izlemeye değer macera filmi önerileri arasında bulunmaktadır.

5-) Ready Player One

Ready Player One
Ready Player One

Bilim kurgu-aksiyon filmleri arasına 2018’de adınız yazdıran bu film sanal bir dünya da geçmektedir. Gerçek dünya artık yaşanmaz bir yer olmuştur. İnsanlar hayatlarını OASİS adı verilen sanal bir dünya üzerinde devam ettirmektedirler. OASİS içerisinde ise oyunu kazanmanızı sağlayacak 3 farklı oyun bulunmaktadır. Peki karakterlerimiz bütün kötülüklere rağmen oyunu kazanabilecekler midir?

En iyi macera filmleri 2020 diye arattığımızda bu film üst sıralarda çıkmaktadır. O dönemden bugüne kadar oyun oynayan ve oynamayan herkesi etkilemiştir. Netflix’de yayınlanan bu filmin maliyeti 165 milyon dolardır. Filmin oyuncu kadrosunda; tye Sheridan, Ben Mendelsohn ve Olivia Cooke gibi isimler bulunmaktadır. Ayrıca filmin yönetmeni de Transformers serisinden tanıdığımız Steven Spielberg’dir.

Başlat Ready Player One Türkçe Dublajlı Fragman | WarnerBrosTurkey02:19Youtube video: Başlat Ready Player One Türkçe Dublajlı Fragman
WarnerBrosTurkey

6-) Monster Hunter World

Monster Hunter World
Monster Hunter World

En iyi macera filmleri listemizde bu sefer kimsenin bilmediği bir film yer almaktadır. Bu film çıktığı zaman çok fazla duyulmamıştır. Ancak konusu ve oyuncu kadrosu bakımından kıymetinin daha sonra anlaşılacağını söyleyebiliriz. Film, çölde göreve giderken birden kendilerini başka bir dünyada bulun bir grup askerle başlamaktadır. Bu askerlerin komutanı olan Natallie kendini ve askerlerini korumak zorundadır.

Monster Hunter isimli oyunun uyarlaması olan film 2020 yılında vizyona girmiştir. Filmde kullanılan özel efektler, silahlar ve araçlar izleyiciye heyecan vermektedir. Ayrıca filmin oyuncu kadrosu arasında; Millia Jovovich, Tony Jaa, Ron Perlman gibi usta isimler bulunmaktadır. Yaptığımız film önerileri listemizde yer alan bu filmin her dakikasından büyük bir zevk alacaksınız.

MONSTER HUNTER - Official Trailer (HD) | Sony Pictures Entertainment02:30Youtube video: MONSTER HUNTER - Official Trailer (HD)
Sony Pictures Entertainment

7-) Justice League Synder’s Cut

Justice League Synders Cut
Justice League Synders Cut

Bilenler bilir, bu film DC Evreninin son yıllarda çıkmış en iyi filmidir. Ancak film 2017 yılında çıkmasına rağmen DC hayranları tarafından sevilmemiştir. O dönemde ağır bir şekilde eleştiriler almıştır. Filmin konusu ise tabi ki uzaylılar ve dünyanın kurtulmasıdır. Ancak tabi ki de bu kadar basit özetlenemez. Film 2017 yılında beğenilmedikten sonra 2021’de yeniden vizyona girmiştir.

2021 yılında bu sefer 4 saat olarak vizyona giren film bir öncekine göre daha çok sevilmiştir. Ayrıca filmin yönetmeni de değişerek Zack Snyder olmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Henry Cavill, Ben Aflfleck ve Gal Gadot gibi isimler yer almaktadır. Sona geldiğimizde en iyi macera filmleri listemizde izlenmeye değer bir içerik daha var.

https://www.youtube.com/watch?v=vM-Bja2Gy04

8-) Macera Filmi Önerileri Listemizin Son Sırasında Avengers Serisi Var

Son Yılların En Iyi Macera Filmleri
Son Yılların En Iyi Macera Filmleri

Her şey 2008 yılında başladı. Tony Stark kaçırıldığı mağarada ilk zırhını dövdüğünde, bizim de içimizdeki Avengers aşkı tutuşmaya başlamıştı. Bu seri Marvel Dünyası’nın en iyi film seridir. Serinin son filmi 2019 yılında vizyona girmiştir. Filmin konusu ise yine kahramanlarımızın dünyayı kurtarma çabalarıdır. Ancak işler bu sefer düşünüldüğünden daha zordur.

350 milyon dolarlık devasa bütçeye sahip bu film birçok insan tarafından çok beğenilmiştir. Ayrıca macera filmi önerileri arasında olmazsa olmaz içeriklerden biridir. Filmin oyuncu kadrosunu bilmeyen yoktur. Ancak biz yine de bahsedelim. Oyuncular arasında; Chris Evans, Chris Hemswotrh, Robert Downey J. ve Scarlett Johansson gibi ünlü isimler yer almaktadır. Son olarak filmin yönetmenliğini Joe ve Anthony Russo kardeşler yapmıştır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir