1. Anasayfa
 2. Bilgi

Son Yılların En iyi Macera Filmleri

Son Yılların En iyi Macera Filmleri
arketip
18

Keyifli Zaman Geçirmek İsteyenler İçin Macera Filmi Önerileri

Bu listede sizlere herkesin beğenerek izlediği en iyi macera filmleri önerileri yapacağız. Bu önerileri yaparken hem yeni filmlerden hem de eskilerinden bahsedeceğiz. Bu filmler bizde son 10 yılın en iyi macera filmleri. O yüzden bu filmleri sizlerle de paylaşmak istedik.

Macera filmleri genellikle aksiyon türüyle birliktedir. Ancak kendi başlarına da bir kategori olabilirler. Bu filmler son yıllarda, teknolojinin de artmasıyla oldukça popüler hale gelmiştir. Aslında listemizden kısaca son yıllarda çıkmış aksiyon macera film önerileri listesi diye bahsedebiliriz.

Tekrar Tekrar İzleyeceğiniz Macera Filmi Önerileri

macera filmleri
macera filmleri

Bu listemizi, en iyi macera filmleri 2023 listesi olarak düşünebilirsiniz. Ancak içerisinde geçmiş yıllarda çıkan filmlerde yer almaktadır. Macera filmlerini kısaca ana karakterin bir oraya bir buraya savrulduğu olaylar olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda bu filmler konusu bakımından da birçok temayı kapsarlar.

Bu temalardan bazıları; uzay, kayıp şehirler, yapay zekâ, animasyonlar ve dünyanın sonudur. Ancak tabi ki de konusuna göre bu temalar çeşitlenebilir. Son 10 yılın en iyi macera filmleri listesine hazır mısınız? Hadi gelin listemizde yer alan en iyi filmler olan filmlere birlikte bakalım.

Son Yılların En İyi Macera Filmleri

1-) Marslı

marsli
marsli

Türkiye’de 2015 yılında vizyona giren bu filmin teması Mars gezegenidir. Filmde, gezegene keşif düzenleyen bir grup astronot dönüş sırasında problem yaşamaktadır. Aralarından Mark isimli astronot dönüş sırasında çıkan bir kum fırtınasında ekipten kopar. Uyandığında ise oksijeni tükenmek üzeredir. Acaba Mark eve dönebilecek midir?

Film 2016 yılında en iyi aktör ve en iyi film müziği ödüllerini almıştır. Ayrıca bu film çıktığı yıldan günümüze kadar kızıl gezegen hakkında merak uyandırmıştır. Filmin başrollerinde: Matt Damon, Jessica Chastain, Kate Mara ve Chiwetel Ejiofor gibi isimler yer almaktadır. En iyi macera filmleri listemizin 1 numarası olan filmin yönetmeni Ridley Scott’tur.

2-) Yüzüklerin Efendisi Serisi

yuzuklerin efendisi
yuzuklerin efendisi

Macera filmi önerileri listesi yapıp da bu seriden bahsetmemek olmaz. Aramızda bu seriyi bilmeyen kimse kalmadı eminiz. Ama bu film serisi tekrar tekrar izlenmeye değer bir seridir. Hepsine hükmedecek tek yüzüğün maceralarını anlatan bu seri dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

Filmin oyuncu ve yönetmen kadrosu tabiri caizse şampiyonlar ligi gibidir. İlk defa 2001 yılında Yüzük Kardeşliği filmiyle hayatımıza giren bu serinin yönetmeni, Peter Jakson’dur. Oyuncu kadrosunda ise; Elihah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom ve Sean Astin gibi efsane isimler bulunmaktadır. J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan bu hikâye macera filmleri arasında özel bir yere sahiptir.

3-) Hobbit Serisi

hobbit
hobbit

Yüzüklerin Efendisi Serisi’nden bahsettikten sonra bahsedilecek en iyi film tabi ki de Hobbit Serisi’dir. Bu seri aslında bir devam serisi gibi çıksana işin aslı öyle değildir. Hobbit serisinin ilk filmi olan Beklenmedik Yolculuk filmi 2012 yılında vizyona girmiştir. Ancak bu film Frodo’nun amcası, Bilbo’nun yüzüğü bulmasını konu edinmektedir. En iyi macera filmleri listemizde olmazsa olmaz filmler arasındadır.

Bu seri sadece macera aksiyon filmleri arasında değil diğer konulu filmler arasında da önemli bir yerdedir. Filmdeki özel efektler ve sahneler büyüleyicidir. Ayrıca filmin yönetmeni yine Peter Jackson’dur. Filmin oyuncu kadrosunda ise yine hepimizin bildiği isimler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Marti Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch gibi isimlerdir.

4-) Jumanji Serisi

jumanji
jumanji

En iyi macera filmleri listemizin sıradaki filmi ise oyun severler için geliyor. Bu film serisi farklı yıllarda bir video oyunun içerisine sıkışmış bir grup arkadaşın maceralarını anlatıyor. Bu inşalar bir evin bodrum katında buldukları bir video oyunun içerisinde giriyorlar. Bundan sonra ise macera başlıyor. Her biri farklı karakter ve güçlere sahip oluyorlar.

Filmin amacı oyunu kazanarak bitirmek. Bu yüzden de her filmde farklı karakterler ve olaylar bizi bekliyor. İlk defa 1995 yılında vizyona giren filmin oyuncu kadrosu zaman içerisinde değişmiştir. Ana karakterler arasında; Dwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart ve Jack Black gibi isimler bulunmaktadır. Bu film kesinlikle izlemeye değer macera filmi önerileri arasında bulunmaktadır.

5-) Ready Player One

ready player one
ready player one

Bilim kurgu-aksiyon filmleri arasına 2018’de adınız yazdıran bu film sanal bir dünya da geçmektedir. Gerçek dünya artık yaşanmaz bir yer olmuştur. İnsanlar hayatlarını OASİS adı verilen sanal bir dünya üzerinde devam ettirmektedirler.  OASİS içerisinde ise oyunu kazanmanızı sağlayacak 3 farklı oyun bulunmaktadır. Peki karakterlerimiz bütün kötülüklere rağmen oyunu kazanabilecekler midir?

En iyi macera filmleri 2020 diye arattığımızda bu film üst sıralarda çıkmaktadır. O dönemden bugüne kadar oyun oynayan ve oynamayan herkesi etkilemiştir. Netflix’de yayınlanan bu filmin maliyeti 165 milyon dolardır. Filmin oyuncu kadrosunda; tye Sheridan, Ben Mendelsohn ve Olivia Cooke gibi isimler bulunmaktadır. Ayrıca filmin yönetmeni de Transformers serisinden tanıdığımız Steven Spielberg’dir.

6-) Monster Hunter World

monster hunter world
monster hunter world

En iyi macera filmleri listemizde bu sefer kimsenin bilmediği bir film yer almaktadır. Bu film çıktığı zaman çok fazla duyulmamıştır. Ancak konusu ve oyuncu kadrosu bakımından kıymetinin daha sonra anlaşılacağını söyleyebiliriz. Film, çölde göreve giderken birden kendilerini başka bir dünyada bulun bir grup askerle başlamaktadır. Bu askerlerin komutanı olan Natallie kendini ve askerlerini korumak zorundadır.

Monster Hunter isimli oyunun uyarlaması olan film 2020 yılında vizyona girmiştir. Filmde kullanılan özel efektler, silahlar ve araçlar izleyiciye heyecan vermektedir. Ayrıca filmin oyuncu kadrosu arasında; Millia Jovovich, Tony Jaa, Ron Perlman gibi usta isimler bulunmaktadır. Yaptığımız film önerileri listemizde yer alan bu filmin her dakikasından büyük bir zevk alacaksınız.

7-) Justice League Synder’s Cut

justice league synders cut
justice league synders cut

Bilenler bilir, bu film DC Evreninin son yıllarda çıkmış en iyi filmidir. Ancak film 2017 yılında çıkmasına rağmen DC hayranları tarafından sevilmemiştir. O dönemde ağır bir şekilde eleştiriler almıştır. Filmin konusu ise tabi ki uzaylılar ve dünyanın kurtulmasıdır. Ancak tabi ki de bu kadar basit özetlenemez. Film 2017 yılında beğenilmedikten sonra 2021’de yeniden vizyona girmiştir.

2021 yılında bu sefer 4 saat olarak vizyona giren film bir öncekine göre daha çok sevilmiştir. Ayrıca filmin yönetmeni de değişerek Zack Snyder olmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Henry Cavill, Ben Aflfleck ve Gal Gadot gibi isimler yer almaktadır. Sona geldiğimizde en iyi macera filmleri listemizde izlenmeye değer bir içerik daha var.

https://www.youtube.com/watch?v=vM-Bja2Gy04

8-) Macera Filmi Önerileri Listemizin Son Sırasında Avengers Serisi Var

Son Yılların En iyi Macera Filmleri

Her şey 2008 yılında başladı. Tony Stark kaçırıldığı mağarada ilk zırhını dövdüğünde, bizim de içimizdeki Avengers aşkı tutuşmaya başlamıştı. Bu seri Marvel Dünyası’nın en iyi film seridir. Serinin son filmi 2019 yılında vizyona girmiştir. Filmin konusu ise yine kahramanlarımızın dünyayı kurtarma çabalarıdır. Ancak işler bu sefer düşünüldüğünden daha zordur.

350 milyon dolarlık devasa bütçeye sahip bu film birçok insan tarafından çok beğenilmiştir. Ayrıca macera filmi önerileri arasında olmazsa olmaz içeriklerden biridir. Filmin oyuncu kadrosunu bilmeyen yoktur. Ancak biz yine de bahsedelim. Oyuncular arasında; Chris Evans, Chris Hemswotrh, Robert Downey J. ve Scarlett Johansson gibi ünlü isimler yer almaktadır. Son olarak filmin yönetmenliğini Joe ve Anthony Russo kardeşler yapmıştır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (18)

 1. 15/03/2024

  Hobbit serisi daha iyi değil mi ya, neden Marslı öne sürülmüş anlamadım. Tartışalım!

  • 15/03/2024

   Hobbit serisiyle Marslıyı kıyaslamak ne kadar saçma! Bilim kurgu ile fanteziyi birbirine karıştırmak mantıksız. Her ikisi de farklı türde eserler. Keyif almak için tartışmaya gerek yok, herkesin zevki farklı. Herkesin tercihine saygı duymak lazım.

 2. 16/02/2024

  Hobbit serisi daha iyi, Marslı biraz abartılmış gibi geldi bana. Sizce?

  • Hobbit serisi eğlenceli olsa da, Marslının bilim kurgu ve karakter gelişimi açısından üstün olduğunu düşünüyorum. Abartılmış olabilir ama önemli olan hikayenin derinliği ve mesajıdır. Herkesin zevki farklıdır tabii.

 3. Marslı daha iyi olabilirdi. Yüzüklerin Efendisi Serisi ise efsane! Hobbit Serisi ne dersiniz?

  • 01/01/2024

   Marslı da güzel film ama Yüzüklerin Efendisi Serisi gerçekten efsanevi bir başyapıt. Hobbit Serisi ise ne yazık ki aynı seviyede değil. Yüzüklerin Efendisine kıyasla çok daha zayıf kalmış. Tolkienin mirası her zaman önde olacak.

 4. 16/12/2023

  Bence Yüzüklerin Efendisi serisi her zaman en iyi macera filmlerinden biri olacak!

  • 16/12/2023

   Senin fikrine katılmıyorum. Yüzüklerin Efendisi serisi harika olsa da en iyi macera filmi olduğunu söylemek abartılı. Daha iyileri var. Herkesin zevki farklı sonuçta.

 5. 21/11/2023

  Hobbit serisi daha iyi, Marslı bana sıkıcı geldi. Yüzüklerin Efendisi ise efsane!

 6. Hobbit Serisi, Marslı ve Yüzüklerin Efendisi ayrı ligde! Herkesin favorisi farklı olabilir.

  • 07/10/2023

   Senin favorin ne olursa olsun, herkesin favorisi farklıdır diyorsun ama asıl mesele kalitedir. Hobbit Serisi, Marslı ve Yüzüklerin Efendisi arasında seçim yapmak zorunda kalsam, her zaman Yüzüklerin Efendisini tercih ederim. Diğerleri aynı ligde değil.

 7. 25/09/2023

  Marslıyı sevmeyen var mı ya? Yüzüklerin Efendisi ise efsane! Hobbit mi? Tartışılır.

  • 25/09/2023

   Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit efsane olmaktan öte, kült eserlerdir. Marslıyı sevmeyenler de var elbette, zevkler tartışılmaz. Ancak Tolkien’in dünyası bambaşka bir seviyededir, ona laf etmeyin. Herkesin zevki farklıdır, saygı duymak gerek.

 8. 22/09/2023

  Marslı’yı sevmeyen var mı ya? Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit de efsane!

  • Senin gibi Marslı sevmeyenler de var tabii ki. Herkesin zevki farklı sonuçta. Ama Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit gerçekten efsane, katılıyorum sana. Tolkienin eserleri benim de favorilerim arasında.

 9. 18/07/2023

  Marslı mı, Yüzüklerin Efendisi mi? Tartışmaya açık konu! Siz ne düşünüyorsunuz?

 10. Hobbit Serisi en iyisi, Marslı da güzeldi ama Yüzüklerin Efendisini abartmışlar bence.

  • 28/05/2023

   Hobbit Serisi eğlenceli olabilir ama Yüzüklerin Efendisi efsanedir. Onu abartmak değil, takdir etmek önemli. Herkesin zevki farklı tabii. Marslı da güzeldi, haklısın. Ama Yüzüklerin Efendisini gölgede bırakmaya çalışmak haksızlık olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir