1. Anasayfa
 2. Bilgi

TC Kimlik No İle Askerlik Yeri Öğrenme – Sorgulama

TC Kimlik No İle Askerlik Yeri Öğrenme – Sorgulama

Askere gidecek olan yeni erler “Askerlik yeri sorgulama” şeklinde Google’da aramalarını sürdürüyor. Askerlik yeri sorgulamak için internete başvuran adaylar, nereye düştüklerini öğrenecekleri yeri haberimizden görebilir.

E-DEVLET İLE ASKERLİK DURUM BELGESİ

Daha önceden birçok belgeye e-devlet şifreleri ulaşan vatandaşlar bundan sonra askerlik durum belgelerine de buradan ulaşabilecek. Askere gidip gelmiş ya da askerlikten muaf olan vatandaşlar da e-devlet şifreleri, e-imza, m-imzalardan biri ile giriş yaparak, terhis ya da muafiyet belgelerini “Askerlik Durum Sorgulama” bölümünden rahatlıkla elde edebilecek.

 Bu belgeye ulaşan adaylar sayfanın çıktısını alarak askerlik durumlarına ilişkin belgelerinde istedikleri yerde ya da devlet dairesinde rahatlıkla kullanabilecek.

Belgenin verildiği kurum veya kuruluş da belgenin üstündeki barkod sayesinde belgenin geçerli olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilecek. Bu belgenin internet üzerinden alınması sadece askerlikle ilişiği kalmayanlar için geçerli olacak. Tecil ve diğer durumlarda ise belgenin yine askerlik şubesinden alınması gerekecek.

Tc Kimlik No ile Askerlik Yeri Sorgulamak için Tıklayınız
Bu Yazımızda askerlik yeri öğren, askere ne zaman gideceğim, bu sene kaçlılar gidiyor askere, bu sene kaç gönderiyor, 2002, 2003 kaç gidiyor, askere 2002 liler ne zaman gidecek, 2003, 2004 doğumlular ne zaman askere gidecek, 1998 doğumlular askere ne zaman gidecek, askerlik yeri öğren, askerli tecil ettirme nasıl olur, askerlik ne zaman tecil edilir, 2002 doğumlular ne zaman gidiyor, 2003 tertip, kaç doğumlular gidecek Konuları Hakkında Bilgi Verdik.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir