1. Anasayfa
  2. Bilgi

TikTokta İzlenme Arttırma Yolları

TikTokta İzlenme Arttırma Yolları
tiktokta izlenme arttirma yollari 2927205 scaled

TikTok, marka bilinirliğini arttırmak için güçlü bir araç olarak biliniyor. Bu yazımızda siz içerik üreticilerine TikTok ta izlenme arttırma 2023 yılında nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız.

Sizin İçin Sayfanın İçeriğini Optimize Edin

TikTok’ta izlenme arttırma içerisinde yer alan keşfet sayfasının içeriğini incelemeniz gereklidir. TikTok’ta viral olmak istiyorsanız amacınız keşfet sayfasında öne çıkmak olmalıdır. TikTok’un keşfet sayfası, bir kullanıcının ilgi alanlarına göre uyarlanmış, algoritma olarak seçilmiş sonsuz bir içerik beslemesiyle dolu, uygulamanın ana sayfasıdır.

Keşfet sayfasının güzelliği, herkesin içeriğinin öne çıkarılabilmesidir; yani, yerleşik bir içerik oluşturucu olmanıza veya binlerce takipçiye sahip olmanıza gerek yoktur.

Bununla birlikte, algoritmanın tanımasını ve tanıtmasını kolaylaştırmak için içeriğinizi optimize etmeniz yardımcı olanlar arasında;

  • Trend olan hashtag’leri kullanma
  • En uygun zamanlarda yayınlama
  • Daha kısa videolara öncelik verme.

Trend Olan Sesleri ve Efektleri Kullanın

TikTok’ta izlenme arttırma noktasında en iyi yollarından biri yeni trendlere göz atmaktır.

Genellikle bu, viral görsel efektler ve TikTok Sesleri içeren videolar oluşturmak anlamına gelir. Aslında, bazı TikToker’lar arasında, düşük ses seviyesinde bile olsa videonuza trend olan bir ses eklemenin, içeriğinizi daha fazla kişiye göstermesi için algoritmayı geçeceğine inanan kitle var.

Doğru olup olmadığı henüz belli değil, ancak kesin olarak bildiğimiz şey şu: TikTok’un algoritması, kullanıcılara daha önce izlediklerine benzer içerikler gösteriyor. Binlerce insan trend tabanlı videolar izliyor, bu nedenle bir trende katılırsanız, bu kullanıcılar tarafından keşfedilme olasılığınızı arttırırsınız.

İPUCU: Trendler TikTok’ta hızla gelir ve gider, bu yüzden denemek istediğiniz video bulursanız hızlı hareket edin!

Diğer İçerik Oluşturucularla İşbirliği Yapın

Diğer içerik oluşturucularla, özellikle hedef kitlenizi yansıtan etkileşimli bir topluluğa sahip olanlar ile işbirliği yapmak, TikTok’ta daha fazla görüntüleme elde etmenin başka bir yoludur.

Nişinizdeki Kullanıcılarla Etkileşime Geçin

TikTok ilk önce viral senkronizasyonu ve dans videoları ile tanındı, ancak o zamandan beri her türlü içeriğe ev sahipliği yaptı. Şimdi, nişiniz ne olursa olsun, platformda sizin ve izleyicileriniz için bir yer var.

Hedef kitlenizin kim olduğunu biliyorsanız, etkileşimde bulunacakları içerik türünü ve takip edecekleri içerik oluşturucuları düşünün.

Bir listeniz olduğunda, videolarını beğenerek, yorum yaparak ve mesaj göndererek bu kullanıcılarla ilişkiler kurmaya başlayın. Niş alanınızdaki diğer kullanıcılarla düzenli olarak etkileşim kurarak, markanız için yavaş yavaş bir destek ağı oluşturacaksınız. Bu, kendi TikTok videolarınız için daha fazla beğeni, yorum ve paylaşıma yol açabilir – bu, profilinizi algoritma ile güçlendirmenin ve içeriğiniz için daha fazla görüntüleme sağlamanın en iyi yoludur.

Kaliteli İçerik Yayınlayın 

Kulağa bariz gelebilir, ancak TikTok’ta görüntüleme almanın en etkili yollarından biri ilginç ve değerli içerikler oluşturmaktır.

Paylaş