1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Tom Hanks, Filmleri Arasında Favorisi Olan 3 Filmi Açıkladı

Tom Hanks, Filmleri Arasında Favorisi Olan 3 Filmi Açıkladı

featured

Forrest Gump (1994) ve The Green Mile (1999) dahil olmak üzere hayli başarılı bir filmografisi bulunan efsane oyuncu Tom Hanks, oynadığı sinemalar ortasından favorisi olan 3 sineması açıkladı.

The Bill Simmons Podcast’e konuk olan Hanks, hangi sinemasının favorisi olduğuna dair genel yargıdan farklı kriterlerinin olduğunu belirterek, seçimlerini sinemaları çekerken yaşadığı şahsî tecrübeye nazaran yaptığını söz etti.

Hanks, seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan bir sinemasının favorilerinden birisi olduğunu kaydetti

Tom Hanks, Filmleri Arasında Favorisi Olan 3 Filmi Açıkladı

65 yaşındaki oyuncu; umut, hayaller ve sevgi üzerine olduğunu belirttiği 2012 üretimi Cloud Atlas sinemasının favorileri ortasında başı çektiğini kaydetti. Hanks, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından epey karışık yorumlar alan bilim kurgu sinemasının, Almanya’da kapsamlı bir biçimde çektiği birinci sinema olduğunu ve çekimler sırasında etrafının tarihle sarılı olduğunu kelamlarına ekledi. Hanks ayrıyeten, sinemanın çekilmesi sıkıntı bir sinema olduğunu ve çekimler boyunca ellerinden gelenin en güzelini yapmaya çalışan büyük, muazzam insanlardan oluşan bir topluluğun modülü olduğunun da altını çizdi.

Hanks, bir öteki favorisinin ise, yapım öncesi ve çekimler boyunca beyzbol oynadığı için 1992 imali klasik A League of Their Own olduğunu kaydetti.

Ünlü oyuncu; üçüncü ve son favori sineması olarak ise, imal etabında epey değişik maceralar yaşadıklarını belirterek, uçak kazası sonrası yanında yalnızca bir voleybol topuyla birlikte ıssız bir adaya düşen bir adamı canlandırdığı 2000 imali Cast Away’i seçti. Sinemada kullanılan ve Hanks’in hayat verdiği karakterin “Wilson” ismini verdiği voleybol topu, kısa bir müddet evvel 230,000 euro üzere rekor bir fiyatla açık arttırmada satıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap