1. Anasayfa
 2. Borç Sorgulama

TTNET Borç Sorgulama, TTNET Fatura Ödeme

TTNET Borç Sorgulama, TTNET Fatura Ödeme
23

TTNET, 2006 yılında Türk Telekom grubunun bir üyesi olarak hayatımızda yer almaya başlamıştır. TTNET, dijital çağa geçilmesi ile beraber insanların ihtiyaç duyduğu internet ihtiyaçlarını karşılamaktadır. TTNET kurulmasından kısa bir süre sonra iletişim araçlarının hemen hemen hepsinin ihtiyacını karşılamasıyla kısa zamanda Türkiye’de en çok tercih edilen internet şirketi haline gelmiştir. TTNET kurumsal ve bireysel olmak üzere farklı seçenekler sunmuştur. Bu özelliği sayesinde kurumların veya bireysel müşterinin sorun yaşamadan internetten faydalanmaları sağlanmıştır. Bu hizmeti ve kalitesi sayesinde en yüksek abone sayısına ulaşmayı başarmıştır. TTNET hizmetlerinden faydalanmak isteyen müşteriler internet adresleri üzerinden, müşteri temsilcisi ile görüşerek ya da şubelerine gidip başvuru yaparak işlemi gerçekleştirebilir.

TTNET aile üyesi olduktan sonra tarafınıza her ay mail olarak, fatura olarak veya telefonunuza borç bilginiz gelmektedir. Bunun dışında borç bilgilerini öğrenebilmek için online adreslerine giriş sağlayabilirsiniz.

TTNET Fatura Ödeme İşlemleri

TTNET fatura ödeme işlemleri için çeşitli yöntemler mevcuttur. Yazımızda fatura ödeme yöntemleri ve ödeme işleminin nasıl gerçekleştirileceği hakkında bilgi verilecektir.

TTNET fatura ödeme işlemlerinizi şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi kartlarınız ile hesap bilgilerini girerek otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatınız için her ay bankanızda yeterli limitinizin olması gerekir. Bunun yanı sıra çeşitli ödeme noktalarına giderek ödeme yapabilirsiniz. Online olarak ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için ise ilk yapmanız gereken işlem TTNET adresi ana sayfasına gelerek online işlemler butonuna basmanız gerekir yada aşağıda yer alan butona tıklayarak TTNET Online İşlemler sayfasını açmanız gerekmektedir. Ardından aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayabilirsiniz.

TTNET BORÇ SORGULAMAK, FATURA ÖDEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 1. Online işlemlere bastıktan sonra bireysel ve kurumsal seçeneğinden hangi kullanıcı tipi iseniz onu seçmeniz gerekir. Bireysele basıldığı zaman direk sayfaya yönlendirilirsiniz. Kurumsala bastığınız zaman ise mobil, internet, iş telefon ve televizyon seçeneklerinden hangisi uygun ise onu seçmeniz gerekir.
 2. Bireysel müşteriler için mobil ödeme yapacaksanız eğer, ödeme sağlayacağınız işlemi seçmeniz gerekir. Mobil için telefon numarası ve şifre bilgileri gerekir. Internet ödemesi için ise fatura sahibinin T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve şifre bilgileri ile giriş yapması gerekir. Şifreniz yok ise SMS ile 9520’ ye büyük harfler ile ŞİFRE yazıp yollamanız gerekir.
 3. Bilgilerin girilmesinden hemen sonra sayfada borç bilgileriniz yer alır. Ödemek istediğiniz faturanın yanında bulunan butonu işaretlemeniz gerekir. Ardından devam seçeneğine basarak ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan kart bilgilerinizi yönlendirilmeler doğrultusunda doldurmanız gerekir.
 4. Bilgilerin girilmesi ile beraber sayfa sizi otomatik olarak banka sayfasına yönlendirir. Burada yapmanız gereken işlem ise ödeme işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz kart sahibinin bankada kayıtlı olan telefonuna gelmiş olan tek kullanımlık şifre edinmektir. Tek kullanımlık şifrenin istenilen sürede istenilen yere doğru şekilde girilmesi gerekir. Şifrenin girilmesinden sonra banka ile TTNET online işlemler bağlantısı kurulur.
 5. Ödeme işleminizin gerçekleştirildiğine dair yazı çıkıncaya kadar sayfayı kapatmadan beklemeniz gerekir.
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (23)

 1. TTNET faturalarını ödemek neden bu kadar karmaşık? Daha basit bir sistem olmalı.

 2. Bu faturalar neden hala kağıt üzerinde değil? Dijital çağda kağıt israfı yapmamalıyız!

 3. TTNET fatura ödeme kolay mı gerçekten? Herkesin deneyimleri farklı olabilir. Tartışalım!

 • 11/03/2024

  Herkesin deneyimleri farklı olabilir ama genelde TTNET fatura ödeme işlemi oldukça kolay ve sorunsuz oluyor. Tartışmaya gerek yok, pratik ve hızlı bir şekilde hallediliyor. Tecrübeyle sabittir.

 • TTNET borç sorgulama ne kadar kolay? Ödeme işlemleri zor mu? Yorumlarınızı bekliyoruz!

 • 08/02/2024

  TTNET faturalarını ödemek artık çok kolay, herkes denemeli! Hem zamandan tasarruf hem pratik!

 • 02/02/2024

  TTNET fatura ödeme kolaylığı harika, ama neden sadece online değil? Farklı seçenekler olsa!

 • TTNET faturalarınızı online ödemek pratik ve hızlı, neden başka yollarla uğraşasınız ki?

  • 29/01/2024

   Bazı insanlar online ödemelerle uğraşmayı sevmez, tercihleri farklı olabilir. Herkesin zevkine saygı duymak gerek. Kimi insanlar klasik yöntemleri tercih eder, kimisi dijital olanları. Önemli olan rahat etmek ve tercihlerimize saygı göstermektir. Herkes kendi seçimini yapar.

 • 25/01/2024

  TTNET fatura ödeme kolaylığı mı yoksa karmaşası mı, siz ne düşünüyorsunuz?

  • 26/01/2024

   Fatura ödeme karmaşası tabii ki! TTNETin düzelmesi gereken çok şey var. Müşterileri sürekli mağdur ediyorlar. Daha basit ve kullanıcı dostu bir sistem geliştirmeleri gerekiyor. Çok daha iyi hizmet bekliyoruz.

 • 03/12/2023

  TTNET fatura ödeme işlemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Pratik mi yoksa karmaşık mı buldunuz?

  • 04/12/2023

   Bence TTNET fatura ödeme işlemleri oldukça pratik. Karmaşık bulanlar belki de teknolojiye yeterince hakim değildir. Basit adımlarla online olarak ödeme yapmak herkesin yapabileceği bir iş. Karmaşık bulanlar için belki biraz pratik yapmak faydalı olabilir.

 • TTNET fatura ödeme kolay mı gerçekten? Bazıları zorlanıyor gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

 • TTNET fatura ödeme kolay mı? Benim için sorun oluyor. Sizce nasıl?

  • 08/11/2023

   Senin için neden sorun oluyor, anlamıyorum. TTNET fatura ödeme işlemi oldukça kolay ve hızlı. Belki biraz daha dikkatli ve adımları takip ederek denemelisin. Sorunun çözülmesi için TTNET müşteri hizmetlerine de danışabilirsin.

 • TTNET fatura ödeme işlemleri neden bu kadar karmaşık ve uzun sürüyor, anlamadım.

 • 09/10/2023

  TTNET fatura ödeme kolay mı? Bazıları için sorun, bazıları için hızlı ve pratik!

  • 10/10/2023

   Evet, bazıları için sorun olabilir çünkü bazı hizmetlerde olduğu gibi herkesin deneyimi farklı olabilir. Ancak, genel olarak TTNET fatura ödeme işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Sorun yaşayanlar genellikle bilgi eksikliğinden kaynaklanır. Doğru bilgiye ulaşarak işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • 01/09/2023

  TTNET borç sorgulama işlemi ne kadar pratik ve kullanıcı dostu gerçekten!

 • 26/08/2023

  TTNET fatura ödeme kolay mı? Benim için hiç kolay değil! Sizce nasıl?

 • 24/08/2023

  TTNET fatura ödeme kolaylığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Pratik mi yoksa gereksiz mi?

  • 24/08/2023

   Fatura ödemek için başka seçenekler de varken, TTNETin kolaylığı gereksiz geliyor bana. Zaten bir sürü fatura varken, bir de bununla uğraşmak istemem. Daha önemli şeylere odaklanmak lazım bence.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir