1. Anasayfa
 2. Borç Sorgulama

TTNET Borç Sorgulama, TTNET Fatura Ödeme

TTNET Borç Sorgulama, TTNET Fatura Ödeme

TTNET, 2006 yılında Türk Telekom grubunun bir üyesi olarak hayatımızda yer almaya başlamıştır. TTNET, dijital çağa geçilmesi ile beraber insanların ihtiyaç duyduğu internet ihtiyaçlarını karşılamaktadır. TTNET kurulmasından kısa bir süre sonra iletişim araçlarının hemen hemen hepsinin ihtiyacını karşılamasıyla kısa zamanda Türkiye’de en çok tercih edilen internet şirketi haline gelmiştir. TTNET kurumsal ve bireysel olmak üzere farklı seçenekler sunmuştur. Bu özelliği sayesinde kurumların veya bireysel müşterinin sorun yaşamadan internetten faydalanmaları sağlanmıştır. Bu hizmeti ve kalitesi sayesinde en yüksek abone sayısına ulaşmayı başarmıştır. TTNET hizmetlerinden faydalanmak isteyen müşteriler internet adresleri üzerinden, müşteri temsilcisi ile görüşerek ya da şubelerine gidip başvuru yaparak işlemi gerçekleştirebilir.

TTNET aile üyesi olduktan sonra tarafınıza her ay mail olarak, fatura olarak veya telefonunuza borç bilginiz gelmektedir. Bunun dışında borç bilgilerini öğrenebilmek için online adreslerine giriş sağlayabilirsiniz.

TTNET Fatura Ödeme İşlemleri

TTNET fatura ödeme işlemleri için çeşitli yöntemler mevcuttur. Yazımızda fatura ödeme yöntemleri ve ödeme işleminin nasıl gerçekleştirileceği hakkında bilgi verilecektir.

TTNET fatura ödeme işlemlerinizi şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi kartlarınız ile hesap bilgilerini girerek otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatınız için her ay bankanızda yeterli limitinizin olması gerekir. Bunun yanı sıra çeşitli ödeme noktalarına giderek ödeme yapabilirsiniz. Online olarak ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için ise ilk yapmanız gereken işlem TTNET adresi ana sayfasına gelerek online işlemler butonuna basmanız gerekir yada aşağıda yer alan butona tıklayarak TTNET Online İşlemler sayfasını açmanız gerekmektedir. Ardından aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayabilirsiniz.

TTNET BORÇ SORGULAMAK, FATURA ÖDEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 1. Online işlemlere bastıktan sonra bireysel ve kurumsal seçeneğinden hangi kullanıcı tipi iseniz onu seçmeniz gerekir. Bireysele basıldığı zaman direk sayfaya yönlendirilirsiniz. Kurumsala bastığınız zaman ise mobil, internet, iş telefon ve televizyon seçeneklerinden hangisi uygun ise onu seçmeniz gerekir.
 2. Bireysel müşteriler için mobil ödeme yapacaksanız eğer, ödeme sağlayacağınız işlemi seçmeniz gerekir. Mobil için telefon numarası ve şifre bilgileri gerekir. Internet ödemesi için ise fatura sahibinin T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve şifre bilgileri ile giriş yapması gerekir. Şifreniz yok ise SMS ile 9520’ ye büyük harfler ile ŞİFRE yazıp yollamanız gerekir.
 3. Bilgilerin girilmesinden hemen sonra sayfada borç bilgileriniz yer alır. Ödemek istediğiniz faturanın yanında bulunan butonu işaretlemeniz gerekir. Ardından devam seçeneğine basarak ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan kart bilgilerinizi yönlendirilmeler doğrultusunda doldurmanız gerekir.
 4. Bilgilerin girilmesi ile beraber sayfa sizi otomatik olarak banka sayfasına yönlendirir. Burada yapmanız gereken işlem ise ödeme işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz kart sahibinin bankada kayıtlı olan telefonuna gelmiş olan tek kullanımlık şifre edinmektir. Tek kullanımlık şifrenin istenilen sürede istenilen yere doğru şekilde girilmesi gerekir. Şifrenin girilmesinden sonra banka ile TTNET online işlemler bağlantısı kurulur.
 5. Ödeme işleminizin gerçekleştirildiğine dair yazı çıkıncaya kadar sayfayı kapatmadan beklemeniz gerekir.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir