1. Anasayfa
 2. Kadın

Türkan Şoray Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Türkan Şoray Göz Makyajı Nasıl Yapılır
turkan soray goz makyaji nasil yapilir 1
2

Günümüzde oldukça moda olan Türkan Şoray göz makyajı nasıl yapılır sorusu bayanlar tarafından en çok aranan makyaj konuları arasında yer almaktadır. Yeşilçam’ın gönüllere taht kuran, yalnızca oyunculuğuyla değil görünüşüyle de insanları kendine hayran bırakan oyuncusu Türkan Şoray’ın ikonikleşmiş göz makyajı, pek çok kadın tarafından uzun yıllardır büyük bir beğeni ile karşılanmakta, nasıl yapıldığıysa merak unsuru olmakta. Yeşilçam’ın Sultan’ının gizemli ve buğulu göz makyajını elde etmek ise düşünüldüğünden daha kolay. Eğer sizde etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki birkaç adımı gözlerinize uygulayarak Türkan Şoray’ın göz makyajını başarılı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Türkan Şoray Göz Makyajı Büyük Gözler

Türkan Şoray’ın büyük ve şekilli gözlerinin yarattığı etkiye ulaşmak için yapılması gereken ilk şey beyaz bir göz kalemi ile gözün iç kısmını tamamen boyamak. Beyaz renk, gözü olduğundan daha büyük gösterecek ve aynı zamanda gözün ışıltılı bir görüntüye bürünmesine neden olacak. Daha sonra ise siyah bir göz kalemiyle, alt kirpik diplerinizi ortasından başlayıp hafif yukarı çıkacak şekilde boyayarak yukarı doğru çekilmiş şekilli göz etkisini yaratabilirsiniz.

Buğulu Bakışlar

Buğulu gözün, makyaj modasında asla eskimeyen bir yeri olduğu ve etkileyici bakışlar için temel bir unsur olduğu bir gerçek. Buğulu bakışlar için öncelikle siyah bir farı göz kapağınızın ortasından sonuna doğru çekmeniz ve daha sonrasında da bir fırça yardımıyla dağıtmanız gerekecek. Göz kapağının tamamına bulaştırmadan, göz kapağınızın katlanma çizgisinin ortasına kadar dağıtmanız yeterli olacaktır. Buğulu bakışlı kadın imajı için ince bir eyeliner ise olmazsa olmazların başında gelir. Göz pınarınızdan en uca kadar ince ve hafif yukarı doğru çekilmiş bir eyeliner gözün badem şeklini destekleyecek ve etkiyi arttıracaktır.

Rimel -Bolca Rimel

Günümüzde oldukça moda olan Türkan Şoray göz makyajını sonlandırmak için gereken son şey ise rimel. İstenilen gizemli ve etkileyici o görüntüyü yakalamak için iki kat süreceğiniz rimel yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsursa kirpiklerin birbirine yapışıp örümcek ağına benzer bir görünüme kavuşmaması. Bunun için ilk katı sürdükten sonra kurumasını beklemeniz ve kirpik diplerinden başlayarak rimeli hafif sağa ve sola oynatarak rimeli sürmeniz oldukça önemli. Bu şekilde kirpikler birbirine yapışmayacak ve istenildiği gibi uzun ve gür duracaklar.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 11/04/2024

  Bence Türkan Şoray göz makyajı her zaman klasik ve etkileyici! Siz ne düşünüyorsunuz?

 2. 10/04/2024

  Bu makyaj trendleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten büyük gözler yaratıyorlar mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir