1. Anasayfa
 2. Bilgi

Türkiye’nin En Güzel Plajları

Türkiye’nin En Güzel Plajları
4

Şimdi Türkiye’de hayat giderek normale dönmeye başlıyor ve Mayıs ayından sonra turizm bekleniyor. Türkiye, hem yerlilere hem de turistlere mükemmel bir yaz tatili için cennet niteliğindedir. İşte Türkiye’nin en güzel plajları:

Dalyan

Dalyan, Ege Denizi ile Akdeniz’in buluştuğu bir yerdir. Eski hikayelere göre, ülkemizin en güzel doğa harikalarından biri olan Dalyan, bir kadın nehrinin gözyaşlarıyla oluşturuldu. Burayı özel kılan bir diğer özellik ise caretta caretta’larıdır.

İztuzu Plajı

Dalyan’a gelmenizin ana nedeni İztuzu Plajıdır. Dalyan Boğazı’na Radar Tepesi’nin eteğinde 6 km’lik altın kumlu olan İztuzu, doğallığını caretta carettalara borçludur.

Plaj Mayıs – Eylül aylarında akşam 20.00 at 08.00 saatleri arasında kullanılmamaktadır. Dalyan’ı deneyimlemenin en iyi yolu bir tekne turuna katılmaktır ve katılacağınız tekne turu sizi Dalyan’ın tüm güzellikleri eşliğinde İztuzu Plajı’na götürecektir.

Çeşme

Çeşme, Türkiye’nin en popüler tatil rotalarından biridir. Açık alanların ilk kapısı, her mevsim yenilenen firma birbirinden güzel plajlarla canlandı. Türkiye’nin ‘beach club’ İzmir’in bu küçük kasabasında eğlenceyi tatmak hiç bitmiyor. Gece yarısına kadar süren öğleden sonra partileri ve canlı müzik mekanları mutlaka rezervasyon gerektirir.

Eğlence, lezzetli yemekler ve kaliteli hizmet ile birleştirildiğinde, burada memnun kalmamak mümkün değildir. Bölgede yüzmek için birçok yer var. “Çeşme”, yılda 360 gün rüzgar yaptığı için rüzgar sörfüne uygun tarihi taş evleri ve plajlarıyla ünlüdür.

Alanya

Alanya’nın sınırlarına girdiğinizde, önce sizi kamaştıran turkuaz bir rengin esiri olacaksınız. Denize ve nadir bulunan plajlarına kadar uzanır. Muşmula, limon, portakal, çağlayan, incir, keçiboynuzu ve muz ağaçları gibi her yerde karşınıza çıkmayacak ağaçlar sokakları süslüyor. Doğası ve tarihi de…

Burası doğal ve uluslararası kurallara göre düzenlenmiş plajlarıyla ünlüdür. Plajlar geniş plajlardan oluşuyor ve birçoğu Mavi Bayraklara sahip… Alanya’da deniz suyunun rengi kıyıda maviden turkuaza dönüşüyor.

Şehir merkezinin batısında Kleopatra plajları ile doğuda Keykubat ve Begonvil plajları bulunmaktadır. Şehir dışında batıda Alara, İncekum, Avsallar, Türkler, Payallar, Konaklı; Doğudaki Oba, Tosmur, Kestel, Mahmutlar, Kargıcak, Demirtaş plajları…

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. Dalyan ve Iztuzu Plajı kesinlikle en iyileri, ama Çeşme ve Alanya da güzel değil mi?

 2. Dalyan ve Ä°ztuzu Plajı gerçekten en güzel mi? Tartışmaya açık! Alanya ve Çeşmeyi kim tutar?

 3. 06/01/2024

  Dalyan ve İztuzu Plajı gerçekten en güzel mi? Benim favorim Alanya! Siz ne düşünüyorsunuz?

  • 07/01/2024

   Alanya güzel olabilir ama Dalyan ve İztuzu Plajı benim için eşsiz bir doğal güzellik. Kuşlar, caretta carettalar, nehir ve denizin buluştuğu bu yerde huzur buluyorum. Herkesin zevki farklıdır tabii, ama bence en güzeli burası. Kesinlikle ziyaret etmelisin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir