1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Türkiye’nin İlk Aşı Karşıtı Partisi Kuruldu

Türkiye’nin İlk Aşı Karşıtı Partisi Kuruldu

featured

Aşı aykırılığı, yalnızca COVID-19 aşısıyla değil on yıllardır kullanıma sunulan her aşıda karşımıza çıkan bir görüş. Sürmekte olan pandemi bildiğiniz üzere bu görüşün dünyanın her yerinde tekrar kendini göstermesini sağladı ve ülkemizde de bu görüşün önemli savunucuları var.

Geçtiğimiz hafta aşı aykırısı bir vatandaş, aşı karşılarını ve başka COVID-19 yönetmeliklerine karşı olanları bir ortaya getirecek bir parti kuracağını açıklamıştı. Partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı’na verilmesinin üzerinden çok vakit geçmedi ve bugün, ‘Dayatmasız Hayat Partisi’ resmen kuruldu.

“Her partiden insan katılabilir”

Türkiye’nin İlk Aşı Karşıtı Partisi Kuruldu

Kırıkkale’de noter olarak vazife yapan Hacı Ali Özhan isimli bir vatandaş, kelam konusu partiyi kuracağını geçtiğimiz hafta duyurmuştu. Gerekli dilekçe ve evrakları bu süreçte hazırlayıp İçişleri Bakanlığı’na ileten Özhan, bugün bu gayesine ulaştı.

Türkiye’de aşı zıtları azınlık diyebileceğimiz bir topluluk olsa da sayıları hiç de azımsanacak düzeyde değil. Eylül ayında bu görüşe sahip binlerce kişi, İstanbul’un Maltepe ilçesinde düzenlenen bir aşı tersi mitinginde buluşmuştu. Yakın vakitte da Mecidiyeköy’deki Dünya Sıhhat Örgütü Acil Durum Ofisi’nin önünde daha küçük çaplı bir protesto düzenlendi. Lakin bu topluluğu temsil eden resmî bir kuruluş, şimdi Türkiye’de mevcut değildi.

Dayatmasız Ömür Partisi’nin kurulmasının çabucak akabinde açıklamalarda bulunan Hacı Ali Özhan, açıklamalarında şu sözleri kullandı: “Partimiz hiçbir partinin aksisi değildir, siyaset dışı bir bahistir. Her partiden şahıslar, üye olabilir partimize. Hiçbir siyasi hesapla çalışma yapmayacağız. Partimiz pandemi uğraşı ile sonlu tek bir gaye için çalışacak, misyon tamamlanınca kendini feshedecek.”

Yorum Yap

Yorum Yap