1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Ücretsiz Bedava Tablet Bilgisayar Nasıl Alırım ?

Ücretsiz Bedava Tablet Bilgisayar Nasıl Alırım ?

Ücretsiz Bedava Tablet Bilgisayar Nasıl Alırım ? sorusu pandemi sürecinde google üzerinden en çok arananlar listesinde yer almaya başladı bu aramaların nedeni pandemi süreciyle birlikte türkiye de uzaktan eğitim sistemleri önem kazandı. Uzaktan eğitim öğretici ve öğrenicinin aynı mekanda bulunmadan eğitim-öğretim hizmetlerinin yürütüldüğü bir eğitim türüdür. Covid-19 salgını nedeniyle kapatılan okullar, dershaneler ve diğer eğitim kurumları online dersler ile eğitime devam etti.

Bu süreçte bir çok öğrenci alt yapı ve donanımsal eksiklikler nedeniyle eğitim sürecinden koptu. Milli eğitim bakanlığının yaptığı tablet yardımları ne derece yeterli oldu ? Kaç öğrenciye ulaşıldı ? Kaç öğrenciye ulaşılamadı ? Bu gibi sorulara aldığımız yanıtlar maalesef bizleri üzmektedir. Milli eğitim bakanlığı bütçesinin el verdiğince yaptığı yardımları bir çok ilde gerçekleştirdi. EBA destek noktaları açıldı. İmkanı olmayan yerlere mobil EBA destek noktaları kuruldu. Özellikle mobil eba destek noktaları bakanlığın yaptığı en iyi projelerden birisi oldu bu süreçte. Sosyal vatandaşlık, birlik beraberlik gereğince bir çok kurum , şirket ve dernekte bu sürece yardımcı oldu. Bu yazımızda eğitim süreci aksamasın diye verilen ücretsiz tablet, bilgisayarları ele alıyoruz.

Ücretsiz Bedava Tablet ve Bilgisayar Veren Kurumlar Hangileridir ?

Belediyeler , bakanlıklar(özellikle iç işleri bakanlığı), vakıflar, dernekler, diğer kurum ve kuruluşlarda ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtımı konusunda yardımcı olmakla beraber Borusan Kocabıyık Vakfı da bu konuda büyük yardım yapmaktadır. Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından yapılan ücretsiz tablet ve bilgisayar yardımlarına ulaşabilmek için https://e-bursum.com/ sitesine giriş yapıyoruz. Burada öncelikle siteye üye olmamız gerekiyor. Üye ol kısmına tıkladıktan sonra bizden istediği ad soyad e-mail bilgilerini eksiksiz bir şekilde giriyoruz. Unutmayın ki e-mail adresinize doğrulama kodu geleceği için mail bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz. E posta adresinize gelen e bursum bağlantısına tıklayalım ve hesabımızi aktifleştirelim. https://e-bursum.com/ a belirlediğimiz şifre ve mail adresimiz ile giriş yaptığımızda ekrana hesabımızı aktifleştirdiğimiz uyarısı gelecektir.

Açılan sayfada burs verenler e tıklayıp Borusan Kocabıyık Vakfı(BKV) ‘ na tıklayalım. Vakfın paylaşmış olduğu ilanlarmız sekmesinde yer alan burslar ve uzaktan eğitim desteği alanına tıklayalım. Bu sayfada Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından size verilebilecek olan tablet ve bilgisayarlar ile ilgili tüm açıklamalara ulaşabilirsiniz. Tıkladığınız sayfada açılan bilgiler kısmının her birini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.

Burada belirtecek olduğunuz adrese tabletiniz veya bilgisayarınız gelecektir. Bu kısımı doldurduktan sonra son adımda sizden eksik belgelerinizi göndermenizi istemektedir. Eksik belgelerin hepsini e devlet üzerinden indirebilirsiniz. Bu konuda Borusan Kocabıyık Vakfı youtube üzerinde belge yükleme adı altında bir video paylaşmıştır. Bu video sizin için rehber niteliğinde olacaktır. Video izleyip gerekli belgeleri e devetten indirip e-bursum.com sitesine yükleyiniz. Artık size çıkması dahilinde ücretsiz tabletiniz veya bilgisayarınız adresinize gönderilecektir.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap