1. Anasayfa
  2. Biyografi

Uğur Pektaş Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Uğur Pektaş Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Uğur Pektaş kimdir? Kaç yaşında? Hangi burç? Nerede doğdu? Kaç kilo? Boyu ne kardar? Saçın ne renk? Göz rengi ne? Evlimi? Hangi meslek? ne iş yapıyor? Hangi eğitimi aldı? Sosyal medya hesapları var mı? Uğur Pektaş hakkında ilginizi çeken tüm detayları bu içerikte olduğu gibi öğrenebilirsiniz.

Adı ve soyadı nedir? – Uğur Pektaş
Doğum tarihi ne zaman? – 16.04.1979 (43 yaşında)
Doğum yeri neresi? – İstanbul
Nereli? – İstanbul
Burcu nedir? – Koç
Boyu ne kadar? – 1,86 cm
Medeni durumu nedir? – Boşandı
Mesleği nedir? – Dizi oyuncusu
Instagram Hesabı: @ugurrpektas

İşte Uğur Pektaş ile ilgili en çok merak edilenler

Uğur Pektaş Kimdir

Uğur Pektaş, 16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Şu an 43 yaşında. O, daha 13 yaşında iken annesi ile babası boşandı.

Bir çok spor türü ile ilgilendi. Bunlar arasında yoga, aikido ve tai chi sporları da var. Kocaeli Üniversitesi Otelcilik Bölümü’nde eğitim aldı. Bölümüne uygun bir şekilde turistik geziler düzenledi, tur rehberliği yaptı, bir bira firmasının parti ekibinde organizatör olarak çalıştı. Bunlara ek olarak, babası ile birlikte kurduğu ve ortak oldukları otomobil tamiri ve bakım servisi dükkanı var.

Uğur Pektaş, 2005 yılında Acun İlicalı tarafından hazırlanıp, sunulan ve Kanal D’de yayınlanan Survivor Türkiye yarışmasında birinci oldu. Sonrasında ise oyunculuğa başlamak kararı aldı. “Kuşdili”, “Düşler ve Gerçekler” dizilerinde rol aldı.

Arka Sokaklar dizisi ile kariyerinde zirve yaptı. Yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı “Arka Sokaklar” dizisinde baş rolleri Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay ve Çağla Kubat gibi isimlerle paylaştı.

Uğur Pektaş, 19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Gamze Özçelik ile evlenmiş, 26 Aralık 2011 tarihinde boşanmıştır. Eski çiftin 30 Ocak 2010 doğumlu Murathan isimli bir oğlu var.

Filmleri ve dizileri

  • 2005 – Düşler ve Gerçekler
  • 2006 – Kuşdili
  • 2006 – 2014 – Arka Sokaklar

Uğur Pektaş’ın Hac organizasyonu yapan şirketi de vardır.

Uğur Pektaş’ın Fotoğrafları

Paylaş