1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Ünlü yönetmen Peter Bogdanovich hayatını kaybetti

Ünlü yönetmen Peter Bogdanovich hayatını kaybetti

featured

“Son Gösteri”, “Aşka Vakit Yok” ve “Ay Beyazdır” gibi filmler başta olmak üzere birçok yapıma imza atan yazar ve yönetmen Peter Bogdanovich’ten acı haber geldi. Bogdanovich’in 82 yaşında yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Oscar’a da aday gösterilen yönetmenin kızı Antonia Bogdanovich, babasının vefatını doğruladı. Antonia Bogdanovich, ünlü yönetmenin yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı.

PETER BOGDANOVICH HAKKINDA
Peter Bogdanovich, kariyerine “Esquire” için film eleştirileri yazarak başladı. Los Angeles’a taşındıktan sonra yönetmen Roger Corman’la tanışan Bogdanovich, “Voyage to the Planet of Prehistoric Women” filmini yaptı ancak isminin yer almamasını istedi ve 1968’de onun adını duyuracak “Targets” filmini yönetti.

Peter Bogdanovich’in 1971’de yönettiği “Son Gösteri” büyük başarı yakaladı ve 8 Oscar Ödülü’ne aday gösterildi.

Bodanovich, son filmini Jennifer Aniston ve Owen Wilson’ın başrollerini paylaştığı “She’s Funny That Way” ile 2014’te hayata geçirdi.

İçeriği Kaynağından oku: Milliyet

Not : Bu içerik Milliyet internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap