1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Usta sanatçı Sezai Aydın’a veda

Usta sanatçı Sezai Aydın’a veda

featured

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın (69) geçen pazartesi günü hayatını kaybetmişti. Usta sanatçı için Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde anma töreni düzenleniyor.

69 yaşındaki Sezai Aydın, iki gün önce diyabete bağlı kalp yetmezliği nedeniyle Ümraniye’deki özel bir hastanede yaşamını yitirdi.

Sezai Aydın’ın uzun zamandır sağlık sorunları yaşadığını belirten oğlu Arda Aydın, “Basında yer alan ‘koronavirüsten vefat etti’ haberleri doğru değil. Babam zatürre geçirdi, bir süre önce de sağ bacağı ampute edildi bilmeyenler için… Sol bacağındaki diyabetik yaraları açıldı. Tekrar vücudunda yoğun bir enfeksiyon vardı, yoğun bakımda tutuluyordu. Enfeksiyondan mütevellit iyileşememe durumu söz konusu oldu. Yapılan son iki Covid testi de negatif çıktı. Kalp yetmezliğinden vefat etti babam” ifadelerini kullanmıştı.

Usta sanatçı bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Aydın için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Musahipzade Celâl Sahnesi’nde tören düzenleniyor.

Aydın’ın naaşı ardından, öğle namazına müteakip Üsküdar Şakirin Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığına defnedilecek.

İçeriği Kaynağından oku: Sözcü

Not : Bu içerik Sözcü internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap