1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WhatsApp iki yeni özellik duyurdu: 7 gün kuralında değişiklik

WhatsApp iki yeni özellik duyurdu: 7 gün kuralında değişiklik

featured

WhatsApp, geçen sene mesajların belli bir süre sonra silinmesini sağlayan seçilebilir bir özelliği kullanıma sunmuştu. Ancak bu özellikte zaman için bir seçenek bulunmuyordu. Ancak yakın zamanda yayınlanan sızıntı bir rapor, bu özelliği daha seçenekli bir hale getirecek bir güncellemeyi müjdelemişti. Daha da yakın zamanda ise WhatsApp, bu yeniliği bizzat duyurdu.

Whatsapp Iki Yeni Özellik Duyurdu: 7 Gün Kuralında Değişiklik

KAYBOLAN MESAJLAR 7 GÜN İLE SINIRLIYDI

Geçtiğimiz sene kullanıma açılan kaybolan mesajlar özelliği, açıldığı takdirde bir sohbetteki mesajların atıldıktan 7 gün sonra kaybolmasını sağlıyordu. Ancak bu işlem daha kısa ya da daha uzun bir süreyle gerçekleştirilemiyordu. Sonunda WhatsApp, insanların farklı zaman aralıklarında bu özelliği kullanmak isteyebileceğini fark ederek yapacağı yeniliği duyurdu.

Muhtemelen bir sonraki güncellemeyle birlikte artık WhatsApp’ta kaybolan mesajlar için 90 gün ve 24 saat seçenekleri de kullanılabilecek. Bu özellik, yine eskisi gibi teke tek sohbetlerde kullanılacak ve her sohbet için bunu otomatik olarak açma gibi bir seçenek mevcut değil. Yani örneğin mesajların 24 saatte silinmesini istediğinizde bunu bir kişinin sohbet ekranına girerek seçeceksiniz. Attığınız her türlü mesaj ve medya içeriği, atıldığı zamandan 24 saat sonra Snapchat misali silinecek.

 

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap