1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi 12, 5 dakika içinde 248 milyon euroluk satış rekoru kırdı

Xiaomi 12, 5 dakika içinde 248 milyon euroluk satış rekoru kırdı

featured

Her üç model de her yıl olduğu gibi, olağanüstü elverişli  “kalite-fiyat” oranı sunarak Çinli üretici Xiaomi’nin müdavimlerini yine sevindirdi. 28 Aralık günü düzenlenen konferanstan hemen sonra doğrudan doğruya satışına başlanan akıllı telefonlar ülkede gerçek bir satış furyası yarattı. 

Geçen yıl satışa sunulan Xiaomi 11 akıllı telefonları, satışa sunulduktan sonra 5 dakika içinde 1,5 milyar yuanlık (208,2 milyon euro) hasılata ulaşmıştı. Xiaomi 12 modeli bu rekoru kırmayı başardı. Gerçekten de bu yeni model daha da yüksek bir popülariteye kavuşmuş görünüyor; çünkü satışa sunulduğu anı izleyen 5 dakika içinde bu kez 1,8 milyar yuanlık (249,8 milyon euro) bir sürüm kaydedildi.

Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modellerinin göz kamaştırıcı satış sayıları muhtemelen biraz da önceki jenerasyon modellere göre daha ucuzlatılmış fiyatlarından kaynaklanıyor. Nitekim Xiaomi 11, Çin’de 3 bin 999 yuandan (555 euro) başlayan fiyatlarla pazarlanmıştı. Oysa Xiaomi 12’nin satış fiyatları yalnızca 3 bin 699 yuandan (513 euro) itibaren satışa sunuldu. Xiaomi, yeni akıllı telefonunun fiyatını düşürmeyi, muhtemelen bir önceki modeline göre 6,28 inçlik daha küçük bir ekran ile daha kompakt bir aygıt meydana getirmesi sayesinde başarmış görünüyor.

Öte yandan Xiaomi’nin 12 Pro ve 12X modelleri de uygun fiyatlara satışa sunuldu. Bu akıllı telefonlar da sırasıyla 651 euro ve 443 eurodan başlayan fiyatlarla satışta.  

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap