1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi çabuk biten şarj derdine yeni çözüm getirdi

Xiaomi çabuk biten şarj derdine yeni çözüm getirdi

featured

Xiaomi, gelecek yıl kullanıcılarını yeni bir teknolojiyle daha buluşturmayı hedefliyor. Akıllı telefon sektöründe batarya teknolojisinin pek de çığır açacak boyutta bir yeniliğe gittiğini söylemek mümkün değil.

Fakat Xiaomi, tanıttığı yeni batarya teknolojisiyle akıllı telefon üretimine yeni bir boyut kazandırabilir. ‘High-Silicon Lithium’ olarak adlandırılan teknolojiyle üretilen batarya, şu ana kadar kullanılan lityum-iyon bataryaların yerini doldurabilir.

BATARYA KAPASİTESİNİ YÜZDE 10 ARTIRIYOR

Xiaomi, yeni teknolojisinin en büyük artısının batarya kapasitesine olan katkısı olduğunu belirtiyor. Şu anda kullanılan akıllı telefonlarda yer alan bataryalarla aynı hacme sahip ‘High-Silicon Lithium’ batarya, %10 oranında daha fazla kapasiteye sahip. Yani şu anda 5000 mAh kapasiteye sahip bataryalarla aynı hacme sahipken 5500 mAh kapasitesinde bir güç sağlayabiliyor.

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Son dakika: Şaşırtan gizli rezerv keşfi! Hollanda büyüklüğünde
Yorum Yap

Yorum Yap