1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Yedek Subay Maaşı 2023

Yedek Subay Maaşı 2023
0

Yedek Subay Maaşı – 2023 yılında kamu sektöründe çalışan meslek gruplarına yönelik zamlarla iyileştirmeler yapılmıştır.  Gelen zamlardan sonra yedek subay maaşı 2023 ne kadar olduğu merak edilmektedir. Askeri personellerde olduğu gibi aynı zamanda yedek subaylar için ek ödemelere başvurulmaktadır.

Yedek Subay maaşları kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşa ek ödemeleri belirleyen bir diğer önemli faktörlerden biri hangi bölgede görev yaptığınızdır. Risk bölgesinin fazla olduğu, Doğu Bölgelerinde Yedek subayların maaşı Batıdaki bir yedek subaya göre fazla olabiliyor. Bu nedenle hem kıdem hem de görev yapılan bölge maaşların daha çok yükseltilmesini sağlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=xD-dNZ00jJw

Yedek Subay Maaşı Ne Kadar Oldu 2023?

Yedek Subay maaşlarında 2023 yılı itibariyle de zamlı bir şekilde yansıtma yapıldı. Buna göre Yedek subay maaşlarında:

*Görev yeri

*Eş durumu

*Kıdem

*Çocuk Sayısı

Dikkate alınarak maaş belirlemesi yapılmaktadır. Eğer ki yukarıda sıralamış olduğumuz durumlar varsa o zaman maaşınızı ek ödemeler ile alma şansına sahip olabilirsiniz. Yedek Subay maaşı ne kadar oldu 2023? incelemesi yaptığımız zaman en düşük maaşın 19.500 TL den başladığını söyleyebiliriz. Yedek subay kıdem almaya başladık sıra bu rakamlar çok daha fazla şekilde artmaya başlamış olacak.  Her ne kadar maaşları 19.500 TL ilk başlangıç olarak görülse de daha sonrasında maaşları 22.700 TL civarındadır. Ayrıca yüksek bir derecede görev alan subayın maaşı 24.400 TL’dir.

Yedek Subay ilk Maaş Çift Mi?

Yedek subay olarak görev alacak olanlar ilk maaşlarını nasıl alacak olduğunu öğrenmek isteyebilir. Yedek Subay olarak askeri bir görevde yer alacak olan kişiler göreve başladıkları andan itibaren çift maaş almaya başlar. Neden çift maaş aldıkları kısmına geldiğimizde Devlet Kurumlarının büyük bir çoğunluğunda ilk maaş yatırılırken daha sonrasında askeri personel çalışmaya başlar.

İlginizi Çekebilir: Uzun Dönem Askerlik Maaşı

Yedek Subay Eğitimi Kaç Ay?

Yedek Subay olarak görev almak isteyenler ülkemizde çok sayıdadır. Yedek Subay nasıl olunur ve eğitim süresi ne kadardır? tarzında merak edilen bazı konular olabiliyor. Yedek Subay eğitimi kaç ay olduğu konusuna geldiğimiz zaman acemi eğitimleri iki buçuk ay şeklinde olurken, diğer eğitim süresi de 12 ay şeklinde oluyor.

Yeni Askerlik Sistemi Yedek Subay Maaşı

Yeni askerlik sistemi yedek subay maaşı ne kadar olduğunu çok fazla kişi sorgulayabiliyor. Özellikle ülkemizde askeri alanda görev almak isteyen, vatan millet aşkıyla yanıp tutuşan çok fazla kişi bulunmaktadır. Bu kişilerde doğal olarak yeni askerlik sistemine dair maaş ve benzeri birçok konu ile ilgili olarak araştırmasını yapmaktadır. Yeni askerlik sistemi yedek subay maaş aşamasına geldiğimiz zaman 2023 yılı itibariyle alınan maaş kararları neticesinde artık daha zamlı şekilde alınmaktadır.

Yedek Subay Maaşı
Yedek Subay Maaşı 2023

Yedek Subay Neye Göre Seçilir?

Yedek subay aday listesi belirlenirken ilk öncellikle istekli olunması gerekmektedir.  Tahsil, meslek bilgisi, akademisyenlik ve aynı zamanda sağlık durumları göz önünde bulundurularak yedek subay seçimi yapılır. Ayrıca yaş, yabancı dil ve lisans bitirme notu da bir başka önem arz eden kriterler arasında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde subay olarak çalışmak isteyenler yedek kadroya alınırken, uygun görülmesi halinde yedek subay olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışma hakkına sahip olur.

Henüz mesleğe geçiş yapmadan önce yedek subay olarak seçilenler ilk acemi birliklerini iki buçuk ay eğitimle tamamlamaları gerekir. Acemi eğitim bittikten sonra bir diğer eğitim süresi 10-11 ay şeklinde sürmektedir. Daha sonrasında yedek subaylar birçok yerde görevlendirmek üzere gönderilir.

Video Kaynağı

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir