1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS tercih sonuçları devam ederken, adaylar bir yandan da tercih sonuçları ne zaman açıklanacak merak ediyor. Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. YKS tercih sonuçları için henüz ÖSYM tarafından tarih verilmedi ancak üniversite kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak olmasından dolayı Ağustos ayının 2. ya da 3. haftasında açıklanması bekleniyor.

Üniversite hayali kuran öğrenciler yaklaşık iki hafta sürecek tercih döneminde üniversite ve okumak istekleri bölümleri sıralıyor. Bu yıl baraj puanının kaldırılmasıyla birlikte, puanı hesaplanan tüm öğrenciler tercih yapabilecek.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

YKS tercih sonuçları için henüz ÖSYM tarafından tarih verilmedi ancak YKS tercih işlemlerinin 5 Ağustos’ta sona erecek olmasının ardından erişime açılabilecek. Kılavuzda yer alan bilgilere göre üniversite kayıtları”  22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler baz alındığında sonuçların Ağustos ayının 2. ya da 3. haftasında açıklanması bekleniyor.

YKS TERCİH EKRANI ÖSYM AİS

YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap