1. Anasayfa
  2. Borç Sorgulama

Digitürk Borç Sorgulama, Digitürk Fatura Ödeme

Digitürk Borç Sorgulama, Digitürk Fatura Ödeme

Digitürk 1999 yılında Türkiye’nin dijital televizyonculuğu alanındaki ilk platformdur. Uzun yıllar boyunca gelişerek ilerleyen digitürk lider konumunda yer almaktadır. Digitürk müşterilerine radyo, televizyon, müzik gibi yüzlerce ürün seçeneği ile kaliteli görüntü sağlamasının yanı sıra ses kalitesi ile tv keyfi sunmaktadır. Digitürk Süper Lig yayın haklarını elinde bulundurması ile Türkiye’nin en büyük spor destekçilerinden biri olarak anılmaktadır. Digitürk dünya tarafından bilinen beIN MEDIA GROUP çatısı altında faaliyet göstererek sporun ve futbolun öncü adresi olarak bilinmektedir.

Digital televizyonculukta öncü olmayı başarmış olan digitürk, yayıncılık alanında ilk HD, 3D ve 4K gibi canlı yayınları gerçekleştirmiş ve başarısını hızla sürdürmeye devam etmektedir.

Yazımızda digitürk fatura sorgulama işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği ve fatura ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığına dair bilgilere yer verilecektir.

Fatura sorgulama işlemi için digitürk müşterilerine çeşitli seçenek sunmuştur. Bu seçeneklere bakacak olursak eğer;

  1. Digitürk iletişim numarasını arayarak fatura menüsünü seçmeniz yeterlidir. Fatura menüsünde şahsınıza ait ödenmemiş fatura bilgileriniz verilecektir.
  2. Digitürk ana sayfasından online işlem sayfasına tıklayarak giriş yapmanız gerekir. Bunun için ise kişisel şifre edinmeniz gerekir. Eğer şifreniz yok ise şifremi bilmiyorum butonuna basmanız gerekir. Sayfa yönlendirmeleriniz ile elde etmiş olduğunuz şifre ve T.C, telefon numarası ya da üye numarasını girerek sayfaya giriş yapabilirsiniz. Fatura menüsünde yer alan fatura detaylarına tıklayarak fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. 3555’e büyük harfler ile FATURA yazıp yollayarak fatura bilgilerinizi öğrenebilirsiniz (Her tarife için farklı sms ücretlendirmesi geçerlidir).

Digitürk Fatura Ödeme İşlemi

Fatura sorgulama işlemleriniz ardından fatura ödeme işleminizi gerçekleştirmek için fatura sorgulama işlemlerini gerçekleştirmiş olduğunuz yollardan birini tercih edebilirsiniz. Fatura ödeme işlemleri için izleyebileceğiniz yollar aşağıda verilmektedir.

  1. Aktif kullanmış olduğunuz herhangi bir bankaya ait olan kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  2. Digitürk fatura borcunuzu ptt veya fatura ödeme merkezlerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Digitürk iletişim numarası üzerinden borç sorgulaması için seçmiş olduğunuz fatura menüsünden fatura bilgilerinizi öğrenebileceğinize değinmiştir. Bu menüye devam ederek kredi kartı bilgilerinizi kullanarak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Digitürk fatura ödeme işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ise digitürk ana sayfasına giriş yapmanız gerekir. Ardından online işlemlere basmanız gerekir. Sizden istenen üyelik numarası/ telefon numarası ya da T.C kimlik numaranızdan herhangi birini girmeniz gerekir. Şifre kısmına belirlemiş olduğunuz şifreyi tuşlayarak giriş sağlayabilirsiniz. Eğer sisteme giriş için şifreniz yok ise şifremi bilmiyorum butonuna basarak adımları izleyerek şifre edinebilirsiniz. Giriş yapmanızın ardından fatura menüsünden fatura detayları sekmesini seçmeniz gerekir. Bu işlemin ardından fatura ödeme işleminizi gerçekleştirmeniz için kart bilgileriniz istenecektir. İstenen kart bilgilerinizin girilmesinden sonra sayfa banka onayı için yönlendirecektir. Burada bankanız tarafından tek kullanımlık şifre telefonunuza sms olarak gelecektir. Telefonunuza gelen tek kullanımlık şifrenin istenen sürede doğru şekilde girilmesinin ardından ödeme işleminiz gerçekleşecektir.
Paylaş