1. Anasayfa
  2. Borç Sorgulama

Fibabanka Borç Sorgulama, Fibabanka Taksit Ödeme

Fibabanka Borç Sorgulama, Fibabanka Taksit Ödeme

Fibabanka Hüsnü Özyeğen’in Portekizli bir banka olan Millenium bankın Türkiye’de olan kısmını satın almasının ardından 2010 yılında Millenium bank adını Fibabank olarak değiştirilmesiyle kurulmuştur. Fiba Grup bünyesinde olan Fibabanka 2013 yılından sonra hızla büyüyerek Türkiye’de 62 şube açmıştır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Fibabankın müşterileri için temel faaliyetleri ise şu şekildedir, ticari, KOBİ, bireysel, kurumsal ve özel alanlardadır. Temel faaliyetleri alanlarında hizmet, ürün ve uygulamaları kapsamaktadır.

Fibabankın müşterilerine sunmuş olduğu faaliyetlerden faydalanabilmek için gerek bankalara gerekse internet sitelerine bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Fibabank müşterileri için en uygun olan hizmeti verebilmek için “Anlarız hızla, çözeriz hızla” yaklaşımını benimseyerek yol almıştır.

Fibabanktan almış olduğunuz bilgiler doğrultusunda müşterisi olmayı tercih ettikten sonra müşterilerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de borç sorgulama işlemlerini nasıl gerçekleştirecekleri olmuştur. Yazımızda Fibabank borç sorgulama işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğine dair bilgilere yer verilecektir. Ardından taksit ödeme işlemleri için nasıl bir yol izlemeniz gerektiği bilgileri paylaşılacaktır.

Fibabank borç sorgulama işlemleri için bilgiler şu şekildedir;

İlk bilgilendirme bankadan işlem yapıldıysa eğer veznede ya da diğer birimlerdeki çalışanlar tarafından yapılacaktır. Yapmış olduğunuz işlemlere istinaden hesap özetini içeren bilgi çıktısı verilecek ve borç takibini yapabilmeniz sağlanacaktır.

Bunun yanı sıra dijital çağa geçilmesi ile beraber en çok kullandığımız akıllı telefonlar için tasarlanmış olan Fibabanka ait mobil uygulama indirilerek işlem yapılması sağlanır. Fibabank mobil bankacılık akıllı telefonlarınıza indirildikten sonra internete bağlanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Akabinde borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer borç sorgulama yöntemi ise bankanın iletişim için vermiş olduğu numarayı arayarak müşteri hizmetleri tarafından borç sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmenizin ardından ödeme işlemlerinizin ardından taksit ödeme işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini bir diğer başlıkta ele alacağız.

Fibabanka Borç Sorgulama, Taksit Ödeme İçin BURAYA Tıklayın

Taksit Ödeme İşlemleri

Fibabank tarafından sunulan faaliyetlerden faydalanmanız sonrasında bankaya olan borçlarınızın taksitlerini ödeyebilmeniz için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlere sırası ile bakacak olursak eğer;

  1. Fibabank şubelerinden birisine giderek taksit ödeme işlemlerinizi bankadan almış olduğunuz gişe işlemleri sırası ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlem için sıra beklemeniz zamanınızı alabilir.
  2. Fibabank atmleri kullanılarak taksit ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Bulunduğunuz ortamda Fibabanka ait atm yok ise işlemlerinizi Türkiye İş Bankası Bankamatikleri ve PTTmatik kullanarakta gerçekleştirebilirsiniz. Atm kullanarak gerçekleştirilecek olan işlemlerde kart ile ve kartsız ödeme işlemleri yapılabilir. Kart ile işlem yapacaksanız eğer kart bilgilerinizi girdikten sonra ödeme işlemlerine basmanız gerekir. Ardından ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartsız işlemler için sizden istenen bilgilerin girilmesinin ardından yönlendirilmeler doğrultusunda işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden de ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılığın avantajlarından birisi otomatik ödeme talimatı oluşturabilmenizdir. Her ay hesabınızda taksit borcunuz kadar bakiyeniz bulunması halinde ödeme işleminiz otomatik olarak gerçekleşir.
  4. Müşteri hizmetlerini arayarak taksit ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için ise ödeme yapacağınız hesap bilgileri ve ödemeyi gerçekleştirmek istediğiniz kart bilgileri gerekir.
Paylaş