1. Anasayfa
  2. Bilgi

Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma

Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma
Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma

Son günlerde google’da çok fazla Telefon numarasıyla instagram hesabı bulma araması yapılmakta bizde sizler için telefon numarasıyla instagram hesabı bulma detaylarını bu yazımızda detaylarıyla anlattık.

Günümüzde herkes arkadaşları, ailesi ve takipçileriyle bağlantıda kalmak için Instagram kullanıyor. Instagram’ın her gün yaklaşık yarım milyar aktif kullanıcısı olduğu bildiriliyor. Bildiğiniz gibi Instagram’da birini bulmak için kullanıcı adını bilmeniz gerekiyor. Bu kullanıcı adı her kullanıcı için benzersizdir ve temel olarak insanların birbirlerini kolayca bulmalarına yardımcı olmak için profil adresini temsil eder.

Kullanıcı adını bilmiyorsanız, Instagram’da birini bulmak zor olabilir. Instagram’da kişinin adını girip manuel olarak bulduğunuz bir arama özelliği olsa da her zaman işe yaramayabilir. Instagram’da aynı isme sahip çok fazla insan var. Ayrıca profil resminin boyutu çok küçük olduğundan ve yakınlaştıramadığınız için kişiyi tanımak çok zor.

Bazen sadece kişinin telefon numarasını biliyorsunuz ve telefon numarasıyla Instagram hesabını bulmak istiyorsunuz. Instagram, telefon numarası olan kişileri doğrudan aramanıza izin vermez, ancak Instagram’da birini telefon numarasına göre bulmanıza yardımcı olabilecek başka bir geçici çözüm vardır. Bu yazımızda paylaşacağımız yöntem bu.

Instagram’da telefonunuzun kişi listesindeki tüm kişileri bulabileceksiniz.

Telefon numarasıyla instagram hesabı biri nasıl bulunur?

Instagram, takip edecek kişileri bulmanıza yardımcı olmak için telefonunuzdaki kişileri senkronize etmenize olanak tanıyan kişi senkronizasyonu adı verilen bir özelliğe sahiptir. Temel olarak, bu Instagram hesabınızı telefonunuzun kişi listesine bağlayacaktır. Ardından haber akışınızda (ve bildirimler yoluyla) Instagram’daki kişilerle ilgili önerileri göreceksiniz.

Hesabınızda kişi senkronizasyonu etkinleştirildiğinde, Instagram, telefonunuzun kişi listesindeki kişileri periyodik olarak senkronize eder ve sunucularında saklar. Bu, daha sonra ekleyeceğiniz yeni kişileri bulmanıza da yardımcı olacaktır. Senkronize edilen kişilerinizi Instagram sunucularından silebilir ve istediğiniz zaman senkronizasyon özelliğini kapatabilirsiniz.

Instagram’da kişi senkronizasyonunu etkinleştirmek ve kişileri kişi listenizden telefon numarasıyla instagram hesabı bulmak için bu adım adım kılavuzu uygulayın…

1. iPhone veya Android akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
2. Profilinize gidin – Alttaki gezinme menüsünden profil resminizin simgesine tıklayın. Sağ alt köşede mevcuttur.
3. Menüye gidin – Sağ üstteki üç paralel çizgiye tıklayın.
4. Ayarlar’ı açın – Açılan menüde çeşitli seçenekler göreceksiniz. üstte bulunan Ayarlar seçeneğini tıklayın.

Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma
Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma

5. Arkadaşları Takip ve Davet Et – Bu seçeneğe tıklayarak sonraki adıma geçin.

Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma
Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma

6. Rehberindeki Kişileri Takip Et – Açılan menüde en üstte yer alan “Rehberindeki Kişileri Takip Et” seçeneğini tıklayın.
7. Kişilerin erişimine izin ver – Artık Instagram uygulamasının senkronizasyon için kişi listenize erişmesine izin vermeniz istenecektir. Açılır kutuda Erişime izin ver seçeneğini seçin. Yine, telefonunuz tarafından onaylamanız istenecektir.
8. Instagram’da kişilerinizi bulun– Kişi listenizi senkronize ettikten sonra Instagram, kişilerinizin telefon numarasıyla bağlantılı hesapları arar. Kişileri profil sayfanızdaki profili düzenle butonun yanında yer alan aşağı ok butonuna tıklayıp açılan bölümde tümünü gör seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Ondan sonra aradığınız kişiyi bulun.

Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma
Telefon Numarasıyla Instagram Hesabı Bulma

Bu adımları takip ederek, Instagram hesabınızda kişi senkronizasyon özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bu, tüm kişilerinizi Instagram sunucularına kaydedecek ve yeni kişileri aramak için periyodik olarak güncellenecektir. Instagram, haber akışınızda ve Kişileri keşfet sayfanızda kişi listenizdeki kişileri takip etmenizi önerecektir. Bunun dışında Instagram’dan da bu önerileri telefonunuza gelen bildirimler aracılığıyla alacaksınız.

Paylaş