1. Ana Sayfa
 2. Film
 3. Ben Efsaneyim Alternatif Son izle, Ben Efsaneyim 2 Çıkacak mı?

Ben Efsaneyim Alternatif Son izle, Ben Efsaneyim 2 Çıkacak mı?

2007 yılında vizyona giren ve baş rolünde Will Smith’in yer aldığı Ben Efsaneyim (I Am Legend), dünya çapında elde ettiği 585 milyon dolarlık hasılatla birlikte başarılı bir işe imza atmıştı. Özellikle filmin 150 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilmesi söz konusu olunca.

Sinema severler tarafından ben efsaneyim izlendikten sonra bir hayli sevilmesinin ardından Ben Efsaneyim 2 çıkacak mı soruları google gibi arama motorlarında aranmaya başladı. Bu soruya ilk cevap filmin senaryo ekibinde yer alan Akiva Goldsman’dan geldi. Kış Masalı filmiyle birlikte ilk yönetmenlik tecrübesini yaşan Goldsman, I Am Legend 2 Ben Efsaneyim 2 filmiyle ilgili sorulan bir soruya şöyle bir cevap verdi;

Ben Efsaneyim Alternatif Son izle, Ben Efsaneyim 2 Çıkacak mı?

Ben Efsaneyim 2 Çıkacak mı?

“Ben Efsaneyim 2 izlemek isteyen sinema severler için filmin çekilmesiyle ilgili bir çok denememiz oldu. Hatta bununla ilgili olarak Ben Efsaneyim Alternatif Son senaryosunu ortaya çıkardık. Özellikle ilk film öncesi senaryosu bir hayli ilgili çekici oldu. Hatta içerisinde hayvanat bahçesinden kaçmış ve virüse maruz kalmış fillerimiz de vardı.”

Ancak yaptığı açıklamayla birlikte filmin çekilip çekilmeyeceğine dair kesin bir bilgi yer almasa da, yapılan konuşmayla birlikte filmin en azından senaryosunun Goldsman’dan çıkmayacağını düşünebiliriz

Ben Efsaneyim Film Özeti

Francis Lawrence yönettiği Ben Efsaneyim filminde; Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan, önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır. Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

Filmin sahnelerinden bazılarında New York’un boşaltıldığı ve karantinaya alındığı görülüyor. Ayrıca filmde New York, polis ve ordu kontrolüne alınıyor. Covid- 19 salgını sürecinde ise filmdekine benzer şekilde New York sokaklarının boş olduğu dikkat çekerken ordu veya polis şuan şehrin kontrolünü almadı.

Wikipedia: Ben Efsaneyim

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (25)

Popüler Yorumlar
 1. Mükemmel bir filmdi. Keşke 2. Side çıksa çok memnun olurummmm.

 2. nasıl izleyebilirim

Yapılan Yorumlar
 1. Gerçekten iyi oynamış, iyi yapılmış film

 2. Anladığım kadarıyla ben efsaneyim 2 filmini çekmeyi denemişler ama sadece denemeyle kalmış bu çekimler doğrumu anlamışım?

 3. Çok beğendim

 4. evden dışarı çıkamadığım için az önce filmi izledim 13 yıl önce vizyona giren filmi yeni izledim çok beğendim hemen googleda ben efsaneyim 2 diye arama yaptım böyle bir filmin serileri olacağını düşündüm ama yokmuş çok ilginç 🙂 bu arada alternatif son daha güzel bence bu son ile robert ile devam edilip filmin serisi çekilebilirmiş. son olarak izlemeyen herkesin filmi izlemesi gerekli çok beğeneceklerinden eminim

 5. filmin ismini buldum ben efsaneyim CORONA, çekin filmi hadi. 🙂

 6. Ben efsaneyim 2 filmini beklerken ben efsaneyim 2020'yi yaşamaya başladık. 🙂

 7. 2 sene önce

  arkadaşlar film felan çıkmayacak izleyenler sonunu beğenmediği için alternatif bir son hazırladılar böyle bitti diye.anlayacağınız diye bişey çıkmayacak.

 8. 13 yıl aradan sonra 2. si çıkmaz. ama çıkarsa izleriz 🙂

 9. nasıl izleyebilirim

 10. 2.filmi çıkmadığı için izleyemezsin

 11. googleye ben efsaneyim izle yaz

 12. arkadaşlar film felan çıkmayacak izleyenler sonunu beğenmediği için alternatif bir son hazırladılar böyle bitti diye.anlayacağınız diye bişey çıkmayacak.

 13. 7 ay önce

  Ben efsaneyim filminin 1 i bence çok harika olmuştu yenisi geledebilir .ama sonunu çok iyi getirdikleri için sanmam küçük büyük bence herkes izlemeli bu filmi çıkarılacak çok güzel dersler var.günümüz olayları ile de ilgili.insallah 2.cisi gelir.

 14. 7 ay önce

  Ben efsaneyim filminin 1 i bence çok harika olmuştu yenisi geledebilir .ama sonunu çok iyi getirdikleri için sanmam küçük büyük bence herkes izlemeli bu filmi çıkarılacak çok güzel dersler var.günümüz olayları ile de ilgili.insallah 2.cisi gelir.

 15. 7 ay önce

  Ben efsaneyim filminin 1.cisi çok güzel olmuştu ben çok beğendim fakat 2.cisinin gelmesi zor gibi duruyor.ama küçük büyük herkesin izlemesi gereken bir başyapıt olduğunu düşünüyorum günümüz dünyasında olan şeyler anlatılıyor izlmeyenlere tavsiye ederim

 16. 7 ay önce

  Bence 2. Sini çekmek yerine benzer bir film daha çekebilirler

 17. Sanmam. Ben efsaneyim filminin sonunda ikincisinin sinyalleri hiç verilmedi ve aradan baya bir zaman geçti neredeyse birinci film unutuldu ama çıkmış olsa çok izlenme alacağından eminim ve çıkarsa bende izlerim.

 18. Ben efsaneyim filmi kesinlikle izlenmesi gereken filmler içinde bir baş yapıt bence ve yazıda da belirtildi gibi günümüz olaylarıyla benzerliği var. Keşke filmin 2.si'de çekilse.

 19. Mükemmel bir filmdi. Keşke 2. Side çıksa çok memnun olurummmm.

 20. Ben efsaneyim filmi kesinlikle izlenmesi gereken filmler içinde bir baş yapıt bence ve yazıda da belirtildi gibi günümüz olaylarıyla benzerliği var. Keşke filmin 2.si'de çekilse.

 21. Ben efsaneyim filmini ve 2. Çıkçakmı anlatan mükemmel site tavsiye ederim

 22. Ben efsaneyim filmini ve 2. Çıkçakmı anlatan mükemmel site tavsiye ederim

 23. 1.izlememedim ama bu 2.sini merak ettim nedense konuya hakim olmadanda izlenebilinecek bir film mi ki acaba

 24. 1 ay önce

  Distopik filmlere bayılırım. Bu da en sevdiklerim arasında. Az kişiyle çekilip bu kadar sürükleyici bir film yapmak büyük başarı zaten. Will Smith harika bir oyunculuk sergilemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir